13 Reasons Why’ın 2.Sezonuna Dair Sahip Olduğumuz 5 Bilgi

 

Netflix’in çok tartışılan, tartışılmaya devam eden ve edeceğe benzeyen gençlik draması 13 Reasons Why’ın 2.sezonunda neler olacak? Hannah Baker’ın hikâyesini izlediğimiz ilk sezonun ardından karşımıza çıkacak veya çıkması muhtemel olan tüm güncel bilgileri derledik.

Hannah’nın Hikâyesi Henüz Bitmedi

13 kasetle bittiğini sansak da kazın ayağı öyle değil. Başrol oyuncusu Katherine Langford, izleyenlere daha fazlası için söz veriyor ve “Hannah 2.sezonda var ve hayatına dair ilk sezonda görmediğimiz bölümleri de göreceğiz.”

Küçük Bir Zaman Atlaması Olacak

Clay Jensen’ı canlandıran Dylan Minnette’nin beyanına göre: Küçük bir zaman atlaması olacak. “İlk sezon finalinin birkaç ay sonrasından başlayıp son birkaç ayda olanları izleyeceğiz.”

Jessica’nın Uğradığı İstismarla İlgili Daha Çok Cevabımız Olacak

İlk sezonun sonunda Jessica’nın da tecavüz mağduru olduğunu öğrenmiştik. Sezon sonunda bütün sırlar açığa çıkmak üzereydi. Yeni sezonda ise Jessica’nın başına gelenlerle ilgili çok daha önemli detayları öğreneceğiz.

Sadece Hannah Anlatılmayacak, Birden Fazla Anlatıcı Olabilir

İlk sezonda olan bitenleri Hannah’nın anlatıcılığı eşliğinde izlemiştik. Her ne kadar yapımcı Tom McCarthy henüz resmi olarak onaylamasa da ikinci sezonda çoklu anlatıcının olması söz konusu. Showrunner Brian Yorkey’nin The Hollywood Rpoerter’a yaptığı açıklamada “Henüz hikâyeyi kendilerinden, kendi versiyonlarıyla dinlemediğimiz 12 genç var,” ifadelerini kullandı.

Netflix For Your Consideration paneline katılan dizinin sorumlusu Brian Yorkey ve Hannah Baker’ı oynayan Katherine Langford bu konuda daha detaylı bir açıklama yaptılar. Yorkey, ikinci sezonun kurgusu ve olay örgüsüyle ilgili çok fikir vermese de, ilk sezondaki olayları farklı bir perspektiften izlemeyi bekleyebileceğimizin altını çizdi:

“Bir soru var ki çok fazla geliyor: ‘Öykü bitmişken nasıl bir ikinci sezon çekebilirsiniz?’ Buna benim cevabım şu oluyor: ‘Hangi öykü bitti?’. Hannah’nın öyküsü bitti, evet. Hannah olayları kendi açısından anlattı, ama orada bu olayları farklı şekillerde yaşamış en az 12 çocuk daha var.”

Jeff Yeni Sezonda Görünmeye Devam Edecek

Her ne kadar ilk sezonda bir araba kazasında öldürülmüş olsa da Jeff’in hikâyelerine de yeni sezonda yer verilebileceği söyleniyor. İkinci sezonun hikâyesine bağlı olarak flashback’lerle kendisini görebileceğimizi, bizzat karakteri canlandıran Brandon Larracuente dile getirdi.


Yoksa 13 Reasons Why’daki O Detayı Kaçıranlardan Mısınız?

Henüz Yorum Yok : "13 Reasons Why’ın 2.Sezonuna Dair Sahip Olduğumuz 5 Bilgi"

    Bu yazıya yorum yap

    E-posta adresin görünmeyecek.