DC Universe’de Hangi Yapımlar Olmalı? I Fantastik Cadde

Çizgi roman dünyasında yeni bir dönemin eşiğindeyiz… DC Universe, yıl içerisinde yayın hayatına başlayacak. Beş yapımı duyuran platformda başka hangi işler olmalı peki?

Amazon, Hulu, Netflix ve şimdi de DC Universe… Kendi adımıza söylemeliyiz ki uzun zamandır Warner Bros. ve DC’nin aldığı en iyi karar. Bu tarz bir platforma arşiv anlamında ihtiyaç vardı. Ek olarak bu durum, yapılan işlere daha fazla bütçe ve özgünlük tanıyacak. Şu ana kadar üç live-action ve iki animasyon dizisi olmak üzere toplam beş yapım duyuruldu. Hiç şüphesiz ki devamı gelecek. Peki, bu devam yapımları neler olmalı? Bunun cevabını vermeye çalıştık…

Green Lantern Corps (Animasyon)

2011 yapımı Green Lantern filmiyle aynı yıl yayın hayatına başlayıp 2 sene sürmüş bir Green Lantern Corps animasyon dizisi vardı bildiğiniz gibi. Çizim tarzıyla eleştiri konusu olsa da elimizde bir tek bu var dedik ve uslu uslu izlemiştik o dönem. Diziyle aynı yıl gösterime giren Green Lantern: Emerald Knights filminden sonra ne elimize Green Lantern odaklı bir film ne de dizi geçti. Bu yıl içerisinde yayın hayatına başlayacak DC Universe yayın servisiyle artık Oa’nın derinliklerine inme zamanımız geldi. Biz artık pilot Hal Jordan, ressam Kyle Rayner, fütursuz Guy Gardner ve karizmatik John Stewart istiyoruz!

New Gods (Animasyon)

Yönetmen Ava DuVernay ile geliştirilme aşamasında olan New Gods, 1971’de efsane isim Jack Kirby tarafından hayatımıza sokuldu. Yeni Tanrılar Orion, Mister Miracle, Darkseid, Big Bear, Fastbak gibi karakterlerin etrafında şekilleniyor. Bir iki isim dışındakiler, sıkı çizgi roman okuyucuları dışında çok tanıdık olmayan yüzler. Halihazırda geliştirilen bir film var, yapın bir Mister Miracle ve Big Barda etrafında şekillenen animasyon dizisi. Hem biz çizgi roman panellerinden fırlamış sahneleri izlerken zevkten dört köşe olalım hem de bu karakterleri yeni kitleyle buluşturun. Ne dersin sevgili DC?

Justice League (Animasyon)

Listenin olmazsa olmazı… 2004-2006 arasında yayınlanmış Justice League Unlimited dizisi, sadece o yıllar arasında sınırlı kalmadı. Günümüzde bile örnek olarak gösteriyor, tekrar açıp izliyoruz. Geçen senelerde Justice League’i merkezine alan yapımlar olmadı değil ancak Unlimited gibisi gelmedi. DC Universe platformuyla başka maceralara atılma vakti geldi.

Question (Live-Action)

DC Universe servisi Swamp Thing ile korku, Titans ile süper kahraman, Young Justice ile gençlik, Harley Quinn ile komediseverlere hitap ediyor. Hazır Sherlock Holmes dizisi ortalıkta yokken soluk soluğa bırakacak polisiye-dram türünde bir dedektiflik hikâyesi izlesek fena mı olur? Renee Montoya ve Vic Sage gibi birden fazla karaktere ve temel hikâyesine sahip bir karakter Question. Diğer meslektaşlarından çok farklı özelliklere sahip olmasa da kendine has tiplemesi ve özellikleri olan bir dedektif. Komedi, drama ve aksiyon yükünü herhangi bir yan karaktere ihtiyaç duymadan bugüne kadar yetenekli yazarların desteğiyle tek başına iyi bir şekilde taşıdı. Uzun zamandır ortalıkta görünmeyen bir yüz (!) olarak çok daha fazlasını hak ediyor. Aynı şekilde biz de iyi bir dedektiflik hikâyesi izlemeyi çok istiyoruz.

Wildcat (Live-Action)

Başta Dinah’ın (Black Canary) en yakın dostlarından ve birçok kahramanın koçluğunu yapmış Ted Grant, ekmeğini yumruklarıyla kazanan bir boksör ve kahraman. Kendisi aynı zamanda Justice Society of America üyelerinden. Çocukluğunda geçirdiği zor dönemler, mesleği boksörlüğün yozlaşmış tarafları ve kahramanlığın psikolojik ve fiziki yüküyle Wildcat, platformun en iyi dizisi olmak için yeterince malzemeye sahip.

Servisin ABD dışında hizmet verip vermeyeceği henüz netleşmedi. DC Universe, bu yıl içerisinde yayın hayatına başlayacak. Sizin görmek istediğiniz yapımlar neler? Bize yazmayı unutmayın!

Henüz Yorum Yok : "DC Universe'de Hangi Yapımlar Olmalı? I Fantastik Cadde"

    Bu yazıya yorum yap

    E-posta adresin görünmeyecek.