24 Temmuz 2017
Genel | İnceleme: Yabancı Dizi

San Diego Comic Con 2017’den Kaçırılmaması Gereken Notlar ve Videolar

1970 yılından beri her yıl düzenlenen; çizgi roman, televizyon ve sinema dünyasını bir araya getiren San Diego Comic Con 2017, 20-13 Temmuz tarihleri arasında 47.kez gerçekleştirildi. Çok sayıda söyleşi, panel, etkinliğin yanı sıra yakın zamanda dört gözle beklenen yeni dizi ve filmlerin özel tanıtımlarının da yayınlandığı SDCC 2017'den en önemli bilgileri derledik.

(ya da gezinmek için ok tuşlarını kullanın )

Legion 2.Sezondan İlk İpuçları

Legion’ın 2.sezonuna duyulan merak gittikçe artıyor. Dizi showrunner’ı Noah Howley, hayranların en çok merak ettiği, X-Men evreninin klasik karakterlerinden Profesör X’in dizide yer alıp almayacağu konusuyla ilgili birtakım çalışmaların yürütüldüğünü söylemekle birlikte dizinin 2.sezonunun ilk sezon gibi 8 değil, 10 bölüm süreceği de ifade edildi. Yeni sezonda yeni kötü adamlardan biri olan Said Taghmaoui’nin kadroya gireceği de kesinleşti.

Legion sezon 2 için 2018 yılının başında galası yapacak. Bununla birlikte, yeni sezon başladığında, Legion’u daha da dört gözle bekleyebiliriz; çünkü yeni sezon, ilk sezondan farklı olarak 10 bölümdan oluşacak.

Gölge Kral için yeni bir yüz var! David Haller’in sıkıntılı zihninde gizlenen gizemli yaratığın kimliğini ılk sezonda öğrendik: Gölge Kral olarak da bilinen Amal Farouk, X-Men kötüsü ve Profesör Charles Xavier’in bir düşmanı. Sekiz bölüm boyunca birçok farklı yüzle karşımıza çıktı, en sık Lenny (Aubrey Plaza) olarak göründü. Onun “gerçek” kimliğini hiç görmedik. Wonder Woman oyuncusu Saïd Taghmaoui Gölge Kral olarak karşımıza çıkacak. Ancak Lenny seride önemli bir rol oynamaya devam edecek, endişelenmeyin. Aslında Hawley, Taghmaoui’nin Gölge Kralını, Plaza’nın Lenny’sini ve Jemaine Clement’in Oliver Bird’ini önümüzdeki sezon üçlü olarak göreceğimizi söylüyor.*

Legion’ın Melanie Bird’ü Jean Smart: “Projeyi Marvel Olduğunu Bilmeden Onayladım”

 

Mutantları Pek Seven FX’in The Gifted Dizisinden Yeni Tanıtımlar

2017’nin en dikkat çekici işlerinden olan, Marvel’in X-Men evreninden olmasına rağmen evrenle bağlantısız bir konuyla planlanan Legion’ın ardından, FX ekranlarına yeni bir mutant dizisi geliyor. The Gifted, bir yanıyla mutant dizisiyken, bir yanıyla da gençlik ve aile dizisi tadında hazırlanıyor.

2 Ekim’de yayına başlayacak olan diziyi Türkiye’de resmi olarak Kasım ayında FX Türkiye’de izleyebileceğiz.

author-avatar

1987, Ankara doğumlu. Mylos Yayın Grubu'nun sosyal medya editörlüğünü yapmakla birlikte 2010'da kişisel blogu olarak açtığı ve şimdilerde kültür-sanat-edebiyat haberleri ve eleştirilerini yayınlayan "KalemKahveKlavye.com"da editörlüğe ve yazarlığa devam ediyor. 2015'te ilk romanı Kadran Kadraj, Esen Kitap etiketiyle yayımlandı. Evli ve iki kedi babası...

Henüz Yorum Yok : "San Diego Comic Con 2017'den Kaçırılmaması Gereken Notlar ve Videolar"

    Bu yazıya yorum yap

    E-posta adresin görünmeyecek.

    Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14