Empire Dergisinde Yanlışlıkla Jon Snow’un Gerçek Adı mı Açıklandı?

Game of Thrones’un 7.sezonunu büyük bir heyecanla beklerken dizinin arkasındaki büyük evrene ve gelecek sezonlara dair ilginç veriler de gelmeye devam ediyor.
Game of Thrones’un 6.sezonunda, Jon Snow’un aslında Ned Stark’ın bir başka kadından çocuğu olmadığını, kız kardeşi Lyanna Stark ile Rhaegar Targaryen’in yasak aşklarından doğan çocuğu olduğunu, Bran’ın psişik zaman yolculuğu esnasında görmüştük. Bu sayede, uzun zamandır R+L=J formülü da gerçeğe kavuştu, lakin J’nin Jon olup olmadığı da askıda kalmıştı. Yani Jon’un gerçek adı.
Söz konusu sahnede, Lyanna, Ned’in kulağına eğilip çocuğun adıyla ilgili bir vasiyet bırakıyordu fakat biz zavallı izleyiciler bu vasiyeti duyamıyorduk. Nitekim Empire dergisi, Game of Thrones için hazırladığı, görselini aşağıda ve Reddit tartışmalarını BURADA görebileceğiniz özel içerikte “…ve adının da Jeahearys Targaryen olduğunu açıkladı…” ifadesini kullandı ki bu ismi dizide kesinlikle duymadık.
Gelelim bu ismin hikâyesine. GoT evreninde, en uzun süre hüküm süren Kral Jaehaerys I ve “Deli Kral”ın babası olan Kral Jaehaerys II isimleri biliniyor. Bununla birlikte, birisi Jon’un amcalarından biri olmak üzere iki tane de ayrı ayrı prens Jaehaerys mevcut. Dolayısıyla, bu iddianın doğruluk ihtimali de epey yükselmiş oluyor.
Tabii, Empire bu sırrı nereden öğrendi, böyle bir bilgiyi bile isteye mi yoksa yanlışlıkla mı açıkladı, buralar muamma. Bakalım Jon Snow ve dolayısıyla biz, gerçek adını ne zaman öğreneceğiz?

1 Yorum : "Empire Dergisinde Yanlışlıkla Jon Snow'un Gerçek Adı mı Açıklandı?"

  • Jon Snow'un Gerçek Adı Açıklandı mı? - KalemKahveKlavye 16 Haziran 2017 (23:50)

    […] KalemKahveKlavye Italo Calvino’dan “Seçme Mektuplar” YKY Etiketiyle Raflarda Dostoyevski ve Nietzsche Trajedinin Felsefesi | Lev Şestov’un Eseri Notos Kitap’ta (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Game of Thrones’un 7.sezonunu büyük bir heyecanla beklerken dizinin arkasındaki büyük evrene ve gelecek sezonlara dair ilginç veriler de gelmeye devam ediyor. Game of Thrones’un 6.sezonunda, Jon Snow’un aslında Ned Stark’ın bir başka kadından çocuğu olmadığını, kız kardeşi Lyanna Stark ile Rhaegar Targaryen’in yasak aşklarından doğan çocuğu olduğunu, Bran’ın psişik zaman yolculuğu esnasında görmüştük. Bu sayede, uzun zamandır R+L=J formülü da gerçeğe kavuştu, lakin J’nin Jon olup olmadığı da askıda kalmıştı. Yani Jon’un gerçek adı. Söz konusu sahnede, Lyanna, Ned’in kulağına eğilip çocuğun adıyla ilgili bir vasiyet bırakıyordu fakat biz zavallı izleyiciler bu vasiyeti duyamıyorduk. Nitekim Empire dergisi, Game of Thrones için hazırladığı, görselini aşağıda ve Reddit tartışmalarını BURADA görebileceğiniz özel içerikte “…ve adının da Jeahearys Targaryen olduğunu açıkladı…” ifadesini kullandı ki bu ismi dizide kesinlikle duymadık. Gelelim bu ismin hikâyesine. GoT evreninde, en uzun süre hüküm süren Kral Jaehaerys I ve “Deli Kral”ın babası olan Kral Jaehaerys II isimleri biliniyor. Bununla birlikte, birisi Jon’un amcalarından biri olmak üzere iki tane de ayrı ayrı prens Jaehaerys mevcut. Dolayısıyla, bu iddianın doğruluk ihtimali de epey yükselmiş oluyor. Tabii, Empire bu sırrı nereden öğrendi, böyle bir bilgiyi bile isteye mi yoksa yanlışlıkla mı açıkladı, buralar muamma. Bakalım Jon Snow ve dolayısıyla biz, gerçek adını ne zaman öğreneceğiz? Kaynak: WhatCulture ve EpisodeDergi […]

Bu yazıya yorum yap

E-posta adresin görünmeyecek.