Game Of Thrones 7.Sezon Finali 16.5 Milyon Kişi Tarafından İzlendi

7.sezon finaliyle izleyici karşısına çıkan Game Of Thrones Nielsen verilerine göre pazar gecesi 16.5 milyon izleyici sayısına ulaşarak yeni bir rekor kırdı.

Bu sayı pazar gecesi bölüm yayınlanır yayınlanmaz onu izleyenleri kapsıyor. Doğrusal derecelendirmeyle birlikte seri tek başına 12.1 milyon izleyiciyle serinin en çok izlenen bölümü haline geldi. 12.1 milyon sayısı dizinin 6.sezon finalinden itibaren 8.9 milyon izleyiciyle, izlenme oranında %36 üzerinde bir artış olduğunu gösteriyor.

Bu kayıtlar HBO dizisinin sondan bir önceki sezonunda belirlenen derecelendirme kayıtlarının sonuncusu ve canlı+aynı gün değerlendirmeleriyle dizi hem toplam görüntüleyenlerde  hem de erişkinlerde 18-49 yaş arası demografik düzeyde %20’nin üzerinde. Sezon premiere 4.7 reyting oranı ve doğrusal görüntülemede 10.1 milyon izleyiciye doğru yükselirken bu rakamlara akış sayısı eklendiğinde 16.1 milyon izleyici oranına ulaşıyor.

Şimdiki sezon bölümleri ortalama 30.5 milyon izleyiciye sahip ve aynı noktadan bakıldığında geçen sezon sadece 8 milyon izleyeni vardı(%35). Birden çok platformda ve sonradan izlenme oranları eklendiğinde bu rakam çok daha yukarılara çıkıyor. Bu rakamlara final bölümü eklenmeden 30.5 milyon izleyici kitlesine sahip serinin ilk sezondan itibaren reyting oranlarını dört kat yükselttiği görülüyor.

“Buz ve Ateşin Şarkısı” ile “Kalp Atışı’nın Öyküsü” Episode Dergi’de Buluştu!

Henüz Yorum Yok : "Game Of Thrones 7.Sezon Finali 16.5 Milyon Kişi Tarafından İzlendi"

    Bu yazıya yorum yap

    E-posta adresin görünmeyecek.