George Clooney İmzalı Watergate Dizisi Yolda

Televizyon dünyasından neredeyse 20 yıl uzak kalan George Clooney’nin dönüşü muhteşem olacak! Joseph Heller’ın kült romanı Catch-22/Madde 22‘nin uyarlamasıyla yakın zamanda haber olan ABD’li aktör, bir yandan da Watergate Skandalı’nı konu alan bir politik gerilime imza atmaya hazırlanıyor…

Netflix yapımı mini dizi Watergate‘in oyuncu kadrosu henüz belli değil ama yapımcılardan biri George Clooney. Senaryosunu Bridge of Spies ile Oscar’a aday olan Matt Charman’ın yazdığı dizi, sekiz bölümden oluşacak.

Watergate Skandalı, 1972 yılında Cumhuriyetçi Parti görevlilerin Washington’daki Watergate Binası’nda yer alan Demokrat Parti Merkezi’ne gizlice girmesiyle patlak vermişti. Sonrasında Beyaz Saray yetkililerin olayı örtbas etmeye çalıştığı soruşturma sonucu ortaya çıkmış, “Başkanın Adamları”nın gizlice Demokrat Parti’yi dinlediği sabit görülmüştü. Skandal, iki yıl sonra dönemin ABD Başkanı Richard Nixon’ın istifasıyla sonuçlanmıştı.

Dönemin ABD Başkanı Nixon, skandalın patlak vermesinden 2 yıl sonra istifa etmişti.

Başkanın Bütün Adamları nasıl unutulur?

Watergate Skandalı denince başrollerinde iki dev; Robert Redford ve Dustin Hoffman’ı izlediğimiz sinema tarihinin en büyük siyasi gerilim filmlerinden All The President’s Men/Başkanın Bütün Adamları‘nı anmadan geçmeyelim. Skandalı aşama aşama gözler önüne seren filmde ikili, olayı ortaya çıkaran Washington Post gazetesinin iki gözüpek muhabiri Carl Bernstein ve Bob Woodward’u canlandırıyordu. 1976 tarihli efsanevi filmin yönetmeni de bir başka deha Alan J. Pakula’ydı.

Dustin Hoffman ve Robert Redford, filmin bir sahnesinde…

Clooney, ER’dan yıllar sonra TV’de

Tekrar George Clooney’e dönersek; usta aktörün eşzamanlı olarak Joseph Heller’ın kült romanı Catch-22/Madde 22‘nin televizyon uyarlamasında boy göstereceğini hatırlatalım. Clooney, aynı zamanda çekimlerine 2018’in ilk yarısında başlanacak altı bölümlük mini dizinin yönetmenliğini de üstleniyor… ABD’li aktörü şöhreti yakaladığı ER/Acil Servis‘ten ayrılmasının üzerinden 19 yıl geçtikten sonra beyaz camda izlemek iyi gelecek…

Henüz Yorum Yok : "George Clooney İmzalı Watergate Dizisi Yolda"

    Bu yazıya yorum yap

    E-posta adresin görünmeyecek.