“Hekimoğlu” ile Tanışma Vakti

Tüm zamanların en popüler medikal dramalarından House‘dan uyarlanan Hekimoğlu ekran serüvenine bu akşam başlıyor. Karga Seven Pictures imzasını taşıyan dramada başrolde Timuçin Esen yer alıyor…

Hekimoğlu‘da ilk bölümün özeti şöyle:

İstanbul Valide Atik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin nevi şahsına münhasır doktoru Ateş Hekimoğlu, gerek kişiliği, gerekse hastalıkları ele alış biçimiyle bilinen doktor tanımından çok farklıdır. Enfeksiyon hastalıkları ve nefroloji konusunda başarılarıyla ülke çapında nam salmıştır.

Hastanede kendi yöntemleriyle çalışmaya devam ederken arkadaşı Orhan’ın getirdiği vaka dikkatini çeker. Vakaya çözülmeyi bekleyen bir bulmaca gibi yaklaşır.

Bilinen hiçbir rahatsızlığı bulunmayan genç öğretmen Mine, açıklanamaz bir şekilde nöbet geçirerek hastaneye kaldırılmıştır ve durumu her an daha da kötüye gitmektedir.

Hekimoğlu, kimsenin teşhis koyamadığı Mine’nin dosyasını alır ve üç kişilik uzman ekibiyle hastalığın izini sürmeye başlar.

Hem hastane içinde hem de dışında karşısına çıkan bütün ipuçlarını değerlendirirken sivri dili ve kullandığı sıradışı yöntemler, onu sık sık hastane yöneticisi ve aynı zamanda okul arkadaşı İpek’le karşı karşıya getirecektir.

Fenomen dizi House‘dan Banu Kiremitçi Bozkurt’un uyarladığı Hekimoğlu‘da çekirdek kadro şu isimlerden oluşuyor: Timuçin Esen (Ateş Hekimoğlu), Ebru Özkan Saban (İpek Tekin), Okan Yalabık (Orhan Yavuz), Kaan Yıldırım (Mehmet Ali Çağlar), Aytaç Şaşmaz (Emre Acar), Damla Colbay (Zeynep Can).

Karga Seven Pictures Türkiye’nin yapımcılığı üstlendiği dramanın yönetmeniyse Hülya Gezer.

Hekimoğlu, ilk bölümüyle bu akşam ekranda…

Henüz Yorum Yok : ""Hekimoğlu" ile Tanışma Vakti"

    Bu yazıya yorum yap

    E-posta adresin görünmeyecek.