House Of Cards’ın 5. Sezonu Gelmişken: Unutulmaz Karakterler

Bu yazı, House of Cards özel dosyası kapsamında yayınlandı. Dosyanın tamamına ulaşmak için tıklayın!

House of Cards‘ın 5. sezonu henüz geldi. Dün gece 02:00 sonrası itibariyle Digiturk beIN Connect’te yayınlanan yeni sezon, hafta içi her gün 22:00’de de Digiturk beIN Series’de yayında olacak.

Eh, 4 sezon dile kolay. Birçok isim hafızanızdan uçup gitmiş olmalı. Pek tabii Frank ve Clarie Underwood çiftini, bir de Doug Stamper’ı hatırlıyorsunuzdur ama House of Cards‘ta daha öyle çok dikkat çekici karakter var ki!.. Onları şöyle bir hatırlamaya ne dersiniz?

Rachel Posner (Rachel Brosnahan)

Rachel, 2013 yılında Russo’yla yatan bir hayat kadınıydı. Stamper, Russo konusunu kimseye açmaması için ona ödeme yaptı, sonra onunla beraber olmak için de ödeme yapmaya başladı. Sonunda Stamper, Rachel’ı Frank’in ana planı için Russo’nun yeniden alkole saplanmasını sağlamak ve onun vali olma düşlerini ezmek amacıyla kullandı. Fakat bu arada Stamper de Rachel’a hepten sardı, Rachel ondan kurtulmaya çalışınca da ipin ucunun kaçabileceğini fark etti ve onu öldürdü.

Lisa Williams ( Kate Lyn Sheil)

Fakat Doug bir ipin ucunu kaçırmıştı: Rachel’ın kız arkadaşı Lisa halen dışarıda bir yerlerdeydi ve Frank Underwood’un ekibini saymazsak Doug Stamper’ın nasıl biri olduğunu bilen az sayıdaki kişiden biriydi.

Başkan Garrett Walker (Michael Gill)

Eski Demokrat başkan Walker’ın en büyük hatası, Frank Underwood’a vaat ettiği mevkiyi vermemek oldu. Bu, Frank’i intikam almaya sevk etti ve Frank uzun politik hamleler sonunda kendini Başkan Yardımcısı yaptırdı, daha sonra da Walker’ın başkanlığını çaldı ve başkanlık koltuğuna oturdu.

Tom Yates (Paul Sparks)

Frank aslında Tom’u “America Works” adlı tasarısını yazmakla görevlendirmişti, iş daha sonra Frank’in kendi hayat hikâyesini yazmaya dönüştü. Fakat Frank, yazdığı Underwood portresini beğenmeyince Tom’u kovdu. Ancak Tom, 3. sezonda Claire’yi Frank’i terk etmeye ikna etmeyi başardı ve Claire, Frank’e rakip olunca onun konuşma yazarlığına soyundu. Hah, bu arada, Claire’yle Tom arasında bi’ ilişki de var!

Zoe Barnes (Kate Mara)

Zoe gazeteceliğe tüm gazetecilik eteğini darmaduman ederek başladı; Frank ile karşılıklı çıkara dayanan bir ilişki kurdu! Frank ona bilgi sızdırıyor, o da Frank’in istediği şeyleri yazıyordu. Ancak zaman içinde Frank’in karanlık tarafıyla daha çok tanıştı ve en sonunda Peter Russo’yu öldürttüğünü bile öğrendi. Bu ilişkinin sonu da kötü bitti ve Frank, Zoe Barnes’ı bir trenin önüne atarak öldürdü.

Leann Harvey (Neve Campbell)

Underwoodların kampanya yöneticisi de en az onlar kadar acımasız. En esaslı katkılarının başında Cumhuriyetçi Başkan Adayı Will Conway’ın arama motoru trafiği üzerinde manipülasyon yaptığını ortaya çıkarna Aidan MacAllen ile Frank arasında bağlantı kurmak geliyordu.

Aiden Macallen (Damian Young)

NSA’de çalışan veri bilimcisi Aidan MacAllen, 2016 seçim süreci boyunca Underwoodların en büyük kozu oldu.

Nathan Green (Jeremy Holm)

FBI çalışanı Nathan Green, Doug Stamper’ın arkadaşı. Lucas Goodwin derin internete bıraktığı bir mesajla AT&T’yi hackleyerek bilgi almasında yardımcı olacak birini ararken, mesajını Green fark etti. Böylece Green’in birlikte çalıştığı Gavin Orsay’in yardımıyla, Stamper, Goodwin’i siber terörizm ile ilişkilendirebildi. Nathan Green, Frank’in arkasını kolladığı için daha sonra FBI’da yükseldi.

Augustus Underwood (Malcolm Madera)

Bir gösteride Frank’in atalarından Konfederasyon askeri Augustus Underwood’u canlandıran Eric, kendini o dönem başkan yardımcısı olan Frank’e sevdirdi.

Başkan Yardımcısı Donald Blythe (Reed Birney)

Frank bu adamdan aslında nefret ediyor. Ama daha ilk sezondan itibaren onu hep kullandı ve başkanlık koltuğuna oturur oturmaz onu yardımcısı yaptı. Çünkü seçilmesi kolay bir adaydı, ayrıca Blythe’yı kongreden uzak tutmak kazançlı bir hamle olacaktı. Şimdi, hiçbir şey yapmayan bir başkan yardımcısı.

House of Cards’ın Yeni sezonu, tüm bölümleriyle,  Türkiye’de ilk kez 4K yayın kalitesiyle hafta içi her gün 22.00’de Digiturk 400. kanalda yayınlanacak.

Kim Dickens (Kate Baldwin)

Beyaz Saray muhabiri Kim Dickens, Frank’in “America Works” projesi için FEMA kaynaklarını nasıl kullandığını çözen kişilerden biriydi. Underwood’ların ne kadar acımasız olduklarıyla ilgili pek çok gerçeği de öğrenmeyi başardı. Ayrıca, Tom’la romantik bir ilişkisi vardı.

Peter Russo (Corey Stoll)

Frank Underwood’un ilk esaslı kurbanı Peter Russo’ydu. Başlarda çıkarı için Russo’yu kollayan Frank, iş Russo’dan faydalanmaya gelince Russo’nun çuvallamasıyla onun kesin yıkımına yol açtı. En sonunda Russo’yu intihar süsü verilmiş bir cinayetle öldürdü.

Remy Danton (Mahershala Ali)

Frank Underwood’un eski bir çalışanı olan Remy, daha sonra bir lobici olarak Raymond Tusk’ın altında çalıştı. Remy bir süre için Frank’in özel kalemi oldu, sonra gazeteci Tom Hammerschmidt’e Frank’in eski başkan Garrett Walker’ı nasıl koltuğundan ettiğine dair tüm dedikoduları doğruladı.

Jackie Sharp (Molly Parker)

Bir dönem Frank’le işbirliği yapan Jackie, onun tarafından çok manipüle edildiğini fark edince onun gerçek yüzünü görmeye başladı.

Dışişleri Bakanı Catherine Durant (Jayne Atkinson)

Eski Demokrat senatör Catherine Durant, Frank için her zaman önemli bir müttefik oldu.

Lucas Goodwin (Sebastian Arcelus)

Zoe’nun eski editörüydü. Zoe’nun ölümünün ardından onun dosyasını Lucas Goodwin devraldı. Frank ile Zoe arasında gerçekten bir ilişki olup olmadığını anlamak için AT&T’ye sızmak istedi, bu yüzden Gavin Orsay’dan yardım istedi. Ancak bu aslında Doug Stamper tarafından tezgahlanmış bir oyundu, Goodwin tuzağa düştü ve siber terörizm suçlamasıyla karşı karşıya kaldı.

Tom Hammerschmidt (Boris McGiver)

Frank Underwood’u indirmeyi kafaya koyan son gazeteci. Hammerschmidt, Lucas Goodwin’in Zoe’yla ilgili bulduklarının izini sürerek işe koyuldu. Washington Herhald’ın baş editörü olarak biraz başarılı da oldu ve Underwood’larla ilgili yavaş yavaş da olsa git gide daha çok şey öğreniyor. Yine de henüz kimseyi Underwood’ların çok kötü insanlar olduklarına ikna edemedi.

Viktor Petrov (Lars Mikkelsen)

Rus başkan, apaçık ortada ki Vladimir Putin’den esinlenerek yaratılmış bir karakter. En az Underwood’lar kadar acımasız ve çoğu zamanlar onlardan daha az nazik. Sürekli de Frank’in işlerini karıştırıyor.

Gavin Orsay (Jimmi Simpson)

FBI tarafından ele geçirilmiş bir hacker. Doug Stamper, Orsay’ı Lucas Goodwin’i tuzağa düşürmede kullandı. Daha sonra Stamper ondan Rachel Posner’ı bulmasını istedi, ancak Orsay bulduğu bilgileri Stamper’dan kurtulmak için koz olarak kullanmaya kalkınca Stamper tarafından haşat edildi.

 


Henüz Yorum Yok : "House Of Cards'ın 5. Sezonu Gelmişken: Unutulmaz Karakterler"

    Bu yazıya yorum yap

    E-posta adresin görünmeyecek.