İstanbul Comics&Art Festivali Başlıyor

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan İstanbul Comics & Art Festivali (İCAF) 08-10 Eylül tarihleri arasında Kadıköy’de başlıyor. Saint Joseph Derneği Sosyal Tesisleri (Club Cartier) ve Moda All Saints Kilisesi’nde gerçekleşecek olan festival DSM Group tarafından çizgi roman ve çizgiye dair sanatları sevenleri bir araya getirecek.

Hicham Habchi, Emrah Ablak, Furkan Bilgiç, Kutlukhan Perker, Devrim Kunter, Erdil Yaşaroğlu, Yıldıray Çınar, Sedat Girgin, Ethem Onur Bilgiç, Furkan Birgün, Sümeyye Kesgin, Selçuk Ören, Cem Güventürk, Esen Karol, Çağıl Ömerbaş, Ali Paşaoğlu ve Beril Ateş’in katılacağı etkinlik; çizgi roman, animasyon, illüstrasyon, grafiti sanatçıları ve karikatüristleri çizgiseverler ile buluşturacak.

 Festival kapsamında imza etkinlikleri, film gösterileri ve çeşitli workshoplar gerçekleştirilecek.

Çizgiseverler çizim, kolaj, illüstrasyon, sulu boya, fanzin, karakter, animasyon atölyeleri ile karikatür çizimi, el yazısı, kağıt kesimi, stencil, mandala, origami lambası çaılşmalarıyla birlikte yaratıcılıklarını ortaya koyabilecek. Brezilyalı grafitici Manoel Quiterio Santos’un da katılacağı festivalde, şehir temalı animasyon film seçkisinin de gösterimi yapılacak.

Etkinlikle ilgili detaylı bilgiye İstanbul Comics & Art Festival sayfasından ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

Henüz Yorum Yok : "İstanbul Comics&Art Festivali Başlıyor"

    Bu yazıya yorum yap

    E-posta adresin görünmeyecek.