J.J. Abrams & Larry Cohen Gerilim Antoloji Serisini Geliştiriyor

It’s Alive ve Q: The Winged Serpent filmlerinin yönetmeni Larry Cohen geri dönmeyi planlıyor, J.J. Abrams’la birlikte Bad Robot’u Alfred Hitchcock Presents çizgisinde bir gerilim antolojisi serisi geliştirmek için çalışacaklar ve Cohen’le birlikte kameranın arkasına en azından birkaç bölümlüğüne geçecekler.

Cohen 1970’li yıllarda düşük bütçeli Blacksploitation ve ucuz gerilim filmlerinin yönetmeni olarak kariyerine başladı. 1974 yılında katil bir şeytan bebekle ilgili olan filmi It’s Alive’ı piyasaya sürdü. 1982’de belki de en fazla kabul gören filmi olan ve New York semalarında uçarak şehri terörize eden mitolojik bir canavar hakkındaki Q: The Winged Serpent’i seyirciyle buluşturdu. Cohen sıradan filmlerine belli bir hiciv katmasıyla biliniyordu. Kariyerinin unutulmaz filmlerinden sonra 1990’lı yıllarda ortadan kaybolan Cohen kariyerini televizyon üzerinden yeniden canlandırmayı planlıyor.

Broke Horror Fan’a konuşan Cohen, Abrams’la birlikte 10 bölüm antoloji gerilim serisi için birlikte çalışacaklarını ve onlara Bad Robot’ta yardımcı olacaklarını açıklıyor:

”Şimdi benim büyük bir hayranım olan ve Bad Robot’un şirketinin sahibi J.J. Abrams’la birlikte bir seri üzerinde çalışıyoruz. Her sezon Larry Cohen gerilimcilerinin 10 orijinal bir saati olacak. Elimizde çoktan yazılmış çekilmeye hazır 2 sezon var. Eğer bu olursa, yeni bir rönesans yaşanacak ve dünyamda birçok malzeme olacak ve onları ben yöneteceğim.”

Cohen her bölümde mizahi bir tanıtımın olmasını istediğini söylüyor ve Alfred Hitchcock çizgisinde bir şeyler olması gerektiğini vurguluyor.

”Bu olması gereken bir gerilim antolojisi. Umuyorum ki Cristopher Walken gibi birilerine ev sahipliği yapabilir ve onları komik bir yolla tanıtabilirim.”

Cohen’in de yardım ettiği önceki korku antolojisi, Mick Garris tarafından 2006 yılında bir bölümü çekilen Master of Horror’dı. Bununla birlikte ani bir yükseliş gösteren antoloji serileri için doğru zamanı seçen Cohen’den sonra gelecek aylarda Coen Kardeşler’den The Ballad of Buster Scruggs adındaki Batı antolojisini, Philip K. Dick’in çalışmalarına dayanan Electric Dreams bilim-kurgu antolojisini elde edeceğiz.

İngiliz televizyonlarında gösterilen kara bilim-kurgu yapıtı Black Mirror’ın popüler olmasıyla antoloji türüne olan talep arttı.

Henüz Yorum Yok : "J.J. Abrams & Larry Cohen Gerilim Antoloji Serisini Geliştiriyor"

    Bu yazıya yorum yap

    E-posta adresin görünmeyecek.