28 Temmuz 2017
Röportaj

Miray Daner & Boran Kuzum: “En Güzel İletişim Yolu, Sanat”

Çok konuşuluyor, çok seviliyorlar; sosyal medyada neredeyse her gün karşımıza onlarla ilgili bir etiket çıkıyor. Vatanım Sensin’in Hilal ve Leon’u, Miray Daner ve Boran Kuzum’la fotoğraf çekimi ve röportaj için Kemer Country’de buluştuk. Çekim boyunca, 18 yaşındaki Miray ve 24 yaşındaki Boran’ın 30 yaş üstünde olan Episode ekibine yüksek enerji ve bol kahkaha aktardığını itiraf edelim. Duru oyunculuklarıyla izleyiciyi mest eden Miray ve Boran’la sohbet ederken anlıyoruz ki karşımızda işini ciddiye alan, okuyan, izleyen ve düşünen pırıl pırıl iki genç var. Sizin de röportajı okuduktan sonra onları daha çok seveceğinize eminiz.

(ya da gezinmek için ok tuşlarını kullanın )
- Röportaj • Özlem Özdemir
Hakkınızda çok az bilgi var…

Miray: 15 Ocak 1999, İstanbul doğumluyum. Müzik bölümünde okuyorum, çello, piyano ve şan eğitimi alıyorum, şarkı söylüyorum. Müzik bölümünde okusam da oyunculukla 8 yaşında tanıştım.

Boran: 1 Ekim 1992, Ankara doğumluyum. Üniversiteye kadar hep Ankara’da yaşadım, ailem hâlâ orada. Ankara’da 1 sene ekonomi okudum. Üniversite sınavı odaklı yetişiyoruz ve konservatuar gibi bir şansım olduğunu bilmiyordum o zaman. Sonra istemediğim bir bölümde olduğumu fark edince konservatuar sınavına hazırlanmaya başladım. İÜ Devlet Konservatuarı’ndan geçen sene mezun oldum.

Vatanım Sensin nasıl başladı?

Boran: Geçen sene Muhteşem Yüzyıl-Kösem çekimleri devam ediyordu, bitirmek üzereydik. O arada haberdar oldum. İlk audition geldi. Sonra benim için zorlu bir süreç başladı, çok istedim, beş kere deneme çekimine girdim olması için. Ekibe en son ben dahil oldum.

Miray: Medcezir’den sonra bir sene boşluğum oldu, okul oldukça yoğun ve yorucuydu. Daha sonra, derslerim biraz hafifleyince setlere dönmeye karar verdim, menajer olarak Tümay Özokur ile çalışmaya başladım. Kısa bir süre sonra, bu proje için beni aradı. Projeyi okuyunca çok sevdim, “Ben bu dizide oynamalıyım, çok istiyorum!” dedim, büyük bir heyecanla audition yaptık, çok hızlı ilerledi her şey. Yıldız ve Hilal karakterleri için audition verdim ama ilk okuduğum an itibarıyla içimden geçen Hilal karakteriydi.

 

Hilal’i ve Leon’u okuduğunuzda ne düşündünüz?

Boran: Leon, bir işgal döneminde hiç bilmediği bir halkın içine geliyor ve aslında yalnız o şehirde. İlk bölümlerde çok antipatik bulunuyordu tabii, zamanla tanımaya başladı insanlar onu. Milliyet, din, dil etiketleriyle yargılamadan insanlığına bakmaya başladılar ve sevdiler Leon’u. O açıdan rolü çok seviyorum. Senaryoda karakterlerin iyi ya da kötü olarak nitelendirilen her davranışını neden yaptığını görebiliyoruz. O açıdan çok güçlü.

Miray: Hilal, çok güçlü bir kız olmasına rağmen aynı zamanda bir tarafı hep çocuk kalmış. Babasına hayran, babasının yarım bıraktığını düşündüğü yoldan devam ediyor. Çok büyük bir vatan sevdası var içinde ve vatanı için bir şeyler yapmaya hevesli. Ama bilmediği duygularla tanıştıkça çok farklı şeyler çıkıyor karşısına, daha da çıkacak diye düşünüyorum.

author-avatar

1984 doğumlu. İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümü mezunu, aynı bölümde yüksek lisans yaparken eğitim yayıncılığı alanında çalışmaya başladı, iki yıl sonra kültür yayıncılığı alanına geçti. Bilim ve Gelecek dergisinde Yazı İşleri Müdürü, Esen Kitap'ta Genel Yayın Yönetmeni olarak çalıştı. SoL gazetesinin bilim eki BilimsoL'a ve kitap ekine katkı sundu. Mylos Yayın Grubu'nda dergi ve kitaplarla haşır neşir. Episode'un Yayın Yönetmeni, 221B'nin editörü.

Henüz Yorum Yok : "Miray Daner & Boran Kuzum: "En Güzel İletişim Yolu, Sanat""

    Bu yazıya yorum yap

    E-posta adresin görünmeyecek.

    Sayfalar: 1 2 3 4 5 6