Patty Jenkins Wonder Woman 2’nin Yönetmenliğini Yapmaya Devam Edecek

Patty Jenkins en yüksek maaşlı kadın yönetmen olarak Wonder Woman 2 için kendini güvenceye aldı ve ikinci filmin yönetmenliğini yapmak için geri dönecek.

Wonder Woman 2017 sezonunda dünya genelinde 800 milyonun üzerinde bir hasılat elde etti. Bu başarıda filme dahil olan Gal Gadot, DC Entertainment ve Warner Bros gibi etkenler olsa da Patty Jenkins filmi anlatma ve ticari başarısının ardında çok önemli bir rol oynadı. Bu yüzden ikinci film için Patty Jenkins’e bir imtiyaz sağlanmaması, onun güvence altına alınmaması şaşırtıcıydı. Ayrıca Wonder Woman gösterime girdikten sonra tahmin edilen gişe rekorlarını aşması sonucunda Jenkins ciddi müzakereler sonucu yüksek bir ücret almayı başardı.

The Hollywood Reporter’a göre Jenkins Wonder Woman 2’yi yönetmek, yazmak ve üretmek için Warner Bros ile anlaşma imzaladı. 7-9 milyon dolarlık bir anlaşma yapıldığı söylenen miktar bir kadın yönetmenin kolaylıkla yaptığı en yüksek değerde bir anlaşma. Jenkins Wonder Woman filmi için 1 milyon dolar kazanmıştır.

Kaynak

Henüz Yorum Yok : "Patty Jenkins Wonder Woman 2'nin Yönetmenliğini Yapmaya Devam Edecek"

    Bu yazıya yorum yap

    E-posta adresin görünmeyecek.