Westworld, 2. Sezonuna Hazır: 22 Nisan’ı Bekleyin

“Geliyor, gelecek,” derken sonunda oldu. Westworld, 22 Nisan’da 2. sezonuyla geri dönmeye hazırlanıyor. Yeni sezonun ilk tanıtımı da geldi. İzliyoruz…

Dizi alemine girdiklerinde kelimenin tam anlamıyla fırtınalar kopardı Westworld. Arkasındaki ekip, kamera önündeki starlar, konusu, çekim kalitesi, kurduğu atmosfer kusursuzdu ama ağzımıza bir parmak bal çalıp gözden kayboluverdiler Aralık 2016’da. Dönüşleri bu kadar zaman bekledik umutla. Beklediğimize değeceği kesin. ABD’nin en büyük spor organizasyonlarından Amerikan futbolu final karşılaşması Super Bowl sırasında gösterilen yeni sezonunun ilk tanıtımı, küçük de olsa ipucu veriyor geleceğe dair. Videoyu dizinin yaratıcılarından Jonathan Nolan tarafından çekildiğini de belirtelim.

“Westworld”ü özel kılan ne?

Tüm zamanların en çok satan yazarlarından Michael Crichton’ın aynı adlı romanından uyarlanan (ilk uyarlama Yul Brynner’li 1973 tarihli sinema filmiydi. Filmi, Chrichton yönetmişti) Westworld, farklı bir bilimkurgu öyküsü.

İki dahi bilim insanı Dr. Arnold Weber (Jeffrey Wright) ile Dr. Robert Ford (Sir Anthony Hopkins) tarafından monoton yaşamlarından sıkılan insanların macera arayışını karşılamak için kurulan futuristik eğlence parkı Westworld’de yaşananlar, android Dolores (Evan Rachel Wood) ve hayat kadını Meave (Thandie Newton) ekseninde anlatılıyor.

Elinize güç geçtiğinde iyi kalmanız mümkün mü?

Kasabanın ziyaretçileri, madden ve manen zarar görme riski olmaksızın, her şeyi yapma özgürlüğüne sahipler. Bu noktada insanoğlunun eline güç geçtiği zaman ne derece ilkelleşebileceğini bir kez daha görüyoruz.

Bu, kişiyi bir ikileme götürüyor tabii: Hiçbir yaptırımın olmadığı bir yerde, iyi kalmak mümkün mü, yoksa içimizdeki vahşi, bir şekilde galip gelir mi?

Dizi ilerledikçe olayların çok daha karmaşık, karanlık olduğunu ve kimsenin aslında göründüğü gibi olmadığını anlamaya başlıyoruz.
Westworld‘ün başarısı da belki burada yatıyor her şeyden öte: Tam “Çözdüm,” dediğiniz noktada yeni manevralarıyla dikkatleri sürekli canlı tutuyor. Bakalım yeni sezonda nasıl manevralar izleyeceğiz?

Jonathan Nolan ve Lisa Joy tarafından yaratılan, başlıca rollerini Anthony Hopkins, Evan Rachel Wood, Ed Harris, Thandie Newton, James Marsden, Jeffrey Wright ve Jimmi Simpson’ın üstlendiği Westworld, 10 bölümlük 2. sezonuyla 22 Nisan’da HBO’da…

Henüz Yorum Yok : "Westworld, 2. Sezonuna Hazır: 22 Nisan'ı Bekleyin"

    Bu yazıya yorum yap

    E-posta adresin görünmeyecek.