Yeni Sezonun İlk Fragmanı Geldi: “Legion”un Dönüşü Yakın

Marvel-FX işbirliğinin ürünü çizgi roman uyarlaması Legion‘un 2. sezonundan ilk fragman geldi. Yeni sezonun ilk bölümü, 3 Nisan’da yayınlanacak.

İzlememiş olanlar için kısa bir özet verelim diziye dair öncelikle: X-Men evreninde geçen Legion‘da David Haller’ın (Dan Stevens) hikâyesini izliyoruz. David, evlatlık olarak büyür. Çocukluğundan beri duyduğu seslerin, gördüğü yaratıkların halüsinasyon olduğuna ve kendisinin şizofren olduğuna inandırılır. Bir akıl hastanesinde Syd Barret’la (Rachel Keller) karşılaşır karşılaşmaz ona âşık olur ve ben algısı değişmeye başlar. İlk başta imkânsız gibi gelen bu aşkı yaşamanın yollarını bulduğu gibi, aslında çok güçlü bir mutant olduğunu keşfeder.

Hastaneden kaçıp Melanie Bird (Jean Smart) ve eşi tarafından, genç mutantlar için bir nevi eğitim amaçlı kurulmuş Summerland’e sığınır. Melanie ve diğer mutantlardan oluşan ekibi sayesinde geçmişinin izini sürer.

2. sezonda işler değişiyor

Marvel çizgi romanından uyarlanan fantastik dizinin usta senaristi (aynı zamanda Fargo‘nun da yaratıcısı) Noah Hawley, 2. sezonu şu sözlerle değerlendiriyor: “İlk sezon, akıl hastası bir adamın normal dünyadaki öyküsüyle geçmişti. Şimdi işler tersine dönüyor; çılgın bir dünyada aklı başında bir David’e bakıyoruz.”

Yeni sezonun ilk bölümü 3 Nisan’da

Dizide Dan Stevens, Rachel Keller ve Jean Smart dışında, Navid Negahban, Jeremie Harris, Katie Aselton, Amber Midthunder, Bill Irwin, Hamish Linklater ve Aubrey Plaza başlıca rolleri üstleniyor.

İlk sezonu 8 bölümden oluşan Legion‘un yeni sezonunda 10 bölüm izleyeceğiz.

Dizi, 3 Nisan’da başlıyor…

Henüz Yorum Yok : "Yeni Sezonun İlk Fragmanı Geldi: "Legion"un Dönüşü Yakın"

    Bu yazıya yorum yap

    E-posta adresin görünmeyecek.