Parazit Filminden Önce

Sessiz sedasız, kimsenin büyük beklentileri olmaksızın hayatımıza giren Parazit filmi, 2019 yılının açık ara en çok konuşulan işlerinden biri oldu ki bu durum uzun süre devam edecek gibi duruyor. Koreli

Berkay Ateş: “Türkiye’nin soru sormaya ihtiyacı var”

Matematikle bağını oyun yazımına, hayatla bağını oyunculuğa yansıtmayı başaran Berkay Ateş, Episode'un 12. sayısında konuğumuzdu.

Boys Love

Asya’yı Etkisi Altına Alan, Tayland’ın “Boys’ Love” Dizileri

Burcu Babal, dünyada da yankı uyandıran Tayland yapımı Boys' Love dizilerinin özelliklerini ve önerdiği BL dizilerini yazdı.

Sabrina: Karanlıkta Kendi Işığıyla Yürüyen Bir Genç Kız | Deniz Turgay

İki halasıyla birlikte yaşayan ve 16 yaşına bastığında cadı olduğunu öğrenen Sabrina, bu yanını gizleyerek ölümlü insanlar arasında yaşamaya ve tüm fani ergenler gibi lisede hayatta kalmaya çalışıyordu. Günümüzdeyse Sabrina

Elifcan Ongurlar: “Bana göre doğru olanın son noktasına gitmek en büyük hedefim”

Kayıp Şehir, Kiralık Aşk, Kızım İçin ve Sevgili Geçmiş dizilerinde rol alan Elifcan Ongurlar ile oyunculuğu, dizi sektörünü ve İzmir'i konuştuk...

Röportaj | Hong Chau & Louis Gossett Jr.

HBO yapımı "Watchmen" dizisinde Lady Trieu karakterini canlandıran Hong Chau ve Will Reeves karakterini canlandıran Louis Gosset Jr. ile konuştuk.

Jeremy Irons: “Watchmen, çizgi roman dünyası gibi hissettirmiyor, farklı bir gerçeklik hissi var”

HBO yapımı "Watchmen"de rol alan deneyimli oyuncu Jeremy Irons ile diziyi, Adrian Veidt karakterini ve ABD'deki beyaz üstünlüğü meselesini konuştuk.

Röportaj | Tim Blake Nelson & Jean Smart

HBO yapımı "Watchmen"de Looking Glass’ı canlandıran Tim Blake Nelson ve FBI ajanı Laurie Blake’i canlandıran Jean Smart ile konuştuk.

Regina King: “Watchmen, şu anda olup bitenlerin mükemmel bir aynası”

HBO yapımı "Watchmen" yayınlandığı günden beri çok konuşuldu, izleyicilerden farklı yorumlar aldı. Diziyi ve Angela Abar rolünü Regina King ile konuştuk. 

İdris Nebi Taşkan: “Oyunculuk özel bir meslek, öğrenmeye açık ve aç olmalısın”

"Arkadaşlar İyidir" dizisiyle dikkat çeken İdris Nebi Taşkan ile "Zalim İstanbul"da canlandırmayı çok sevdiği Civan karakterini ve hedeflerini konuştuk.

Röportaj | Yapımcı-Yönetmen Nicole Kassell ile “Watchmen” Üzerine

Yayınlandığı dönemden beri konuşulan HBO yapımı "Watchmen"in hikâyesini başyapımcı ve yönetmen Nicole Kassell ile konuştuk.

Röportaj | Damon Lindelof ile “Watchmen” Üzerine

"Lost", "The Leftovers" gibi unutulmaz dizilerin yaratıcılarından Damon Lindelof ile HBO yapımı "Watchmen" üzerine konuştuk.