Foto Galeri I Gülizar, Yarın Akşam İlk Bölümüyle Ekranda

Usta yönetmen Çağan Irmak imzalı Gülizar, yarın akşam yayınlanacak ilk bölümüyle izleyiciye “Merhaba,” demeye hazırlanıyor. Kanal D’nin iddialı dizisinde hem ana karakterleri tanıyalım hem de genel itibarıyla konuya yakından bakalım…

Yapımcılığını O3 Medya’nın üstlendiği, Çağan Irmak’ın yönettiği Gülizar’da, şarkı söylemekten asla vazgeçmeyen Gülizar ile veteriner hekim Murat’ın kesişen hayatlarına tanıklık edeceğiz.

İlk bölümün özeti şöyle: İzmir’de kendi düşleriyle yaşayan Gülizar, bir anda büyük bir belaya bulaşır. Ölüm döşeğinde olan büyük çiftlik ve mandıraların sahibi Mehmet Rıfat, ailesine evlilik dışı bir kızı olduğunu ve onu da mirasına dahil ettiğini açıklar. Gülizar, peşindeki beladan kaçarken kendisini büyük bir servetin mirasçısı olarak bulur.

Kim kimdir?

Usta yönetmen Çağan Irmak’ın proje tasarımını üstlenip aynı zamanda senaryosu da yazdığı Gülizar‘ın başrollerinde Farah Zeynep Abdullah ile Ömer Berk Cankat’ı izleyeceğiz. Dizideki karakterleri yakından tanıyalım:

Mine

Gülizar (Farah Zeynep Abdullah): Mehmet Rıfat ile Esma’nın yasak aşkının meyvesi ve Sepetçi Ailesi’nin varisi. Annesi tarafından küçük yaşta Suzan’a emanet edilmiştir. İzmir’in arka sokaklarında yaşayan, hayata şarkılarla tutunan Gülizar, ele avuca sığmayan, sesi ve kendi güzel, paraya ve güce önem vermeyen bir genç kızdır.

Murat (Ömer Berk Cankat): Sepetçi Çiftliği’nin kahyası Veysel ile Zemzem’in oğludur. Sepetçi Ailesi’nin müstakbel damadıdır. Ailenin tek kızı; lise aşkı Mine ile nişanlanmak üzeredir. Saygılı, küçük yaşlardan beri kendi ayakları üzerinde durabilen, özgür ruhlu bir adamdır.

Suzan

 Suzan (Ebru Cündübeyoğlu): Gülizar’dan başka kimsesi yoktur. Genç yaşta ekmeğinin peşine düşmüş, şöhret olma hayalleri bir pavyonda son bulmuştur. Gülizar’ın annesi Esma’nın can dostudur. Kötü geçmişini Gülizar üzerinden temize çekmek ister.

 Mine (Sevtap Özaltun): Mehmet Rıfat ve Candan’ın güzel kızıdır. Hep şımartılmış, çok sevilmiş, hayatın hiçbir zorluğuyla yüzleşmemiştir. Bu yüzden istediğini alamayınca hırçınlaşır. Tek amacı, çocukluk aşkı Murat ile evlenmektir.

 Hayriye (Şerif Sezer): Mehmet Rıfat Sepetçi’nin annesidir. Kocası Ziya Bey öldükten sonra çiftliğin ve işlerin gizli yöneticisi olmuştur. İktidar kelimesinin hayattaki karşılığıdır. Güçlü, koruyucu, kavrayıcı ve sırlarla doludur. Ailesini tehdit eden tehlikelere karşı gerekirse kendini siper eder.

 Fettah (Berkay Ateş): Tam bir sokak çocuğudur. Gülizar’a aşk ile bağlıdır ama bunu kendinden bile saklamaktadır. Hayali, önemli bir besteci olmaktır. Doğduğu memleketten kan davası nedeniyle çocuk yaşta amcasıyla birlikte İzmir’e kaçmıştır. Gülizar’ın manevi partneri, menajeri ve mahalleden arkadaşıdır.

Candan (Zuhal Gencer): Zamanında planlı bir evlilik yapmış, Mehmet Rıfat ile hayatını birleştirmiştir. Nazan adında, kocası iflas etmiş bir kız kardeşi vardır. Cemiyet hayatını çok önemseyen sert mizaçlı bir kadındır. Gülizar’ın varlığı en çok onun ayarlarını bozacaktır.

Veysel

Tuğrul (Berk Erçer): Mehmet Rıfat ile Candan’ın ilk çocuğu, ailenin tek erkek varisidir. İyi bir eğitim alması için ailesi seferber olmuştur fakat Tuğrul, ailesinin çabalarını boşa çıkarmaktadır. Ailenin yönetiminde söz sahibi olamamaktan dolayı gergindir. Karanlık ilişkileri ve alışkanlıkları olan bir adamdır.

Şerif Abla (Mahperi Mertoğlu): Suzan’ın çalıştığı pavyonun sahibi, acımasız bir kadındır. Ağabeyi, Gülizar’ın annesi Esma’ya vurulup onun arkasından kayıplara karışınca küçük yaşta yalnız kalmış ve intikam yemini etmiştir. Suzan’a ve Gülizar’a takıntılıdır.

Hayriye

 Veysel (Osman Alkaş): Tek evladı Murat’ın gözünün  içine bakar. Çiftliğin kahyası, Mehmet Rıfat’ın can dostu,  Hayriye’nin karakutusudur. Ağırbaşlı, saygın, gururlu ve gözü kara bir adamdır. Tek arzusu, oğlunu Sepetçiler’e damat verip aileden arzu ettiği saygıyı görmektir.

 Zemzem (Ayşe Tunaboylu): Veysel’in karısı, Murat’ın biricik annesidir. Zemzem, bahçesiyle uğraşan, entrikalara dahil olmayan, sakin bir kadındır. Sepetçi  Ailesi’ne vefa duymasına rağmen onlardan uzak durmaya özen gösterir. Kocasının aksine, oğlunun Mine ile evlenmesine pek olumlu bakmamaktadır.

 Nazan (Goncagül Sunar): Candan’ın kız kardeşidir. Kocası iflas ettikten sonra Mehmet Rıfat’ın gönderdiği harçlıklarla geçimini sağlamaktadır. Kız kardeşiyle sadece çıkar ilişkisi kurmaktadır.

 Teksoy (Emre Taşkıran): Şerif’in sevgilisidir. Şerif’i değil, onun sağladığı olanakları ve gücü sevmektedir. Kaba kuvvet kullanmaktan çekinmeyen, kurnaz bir adamdır. Şerif de dahil olmak üzere çıkarları için herkesi satabilir.

Fuat (Baran Can Eraslan): Nazan’ın bekar oğludur. Büyük hayalleri vardır ama onları gerçekleştirecek enerjisi yoktur. Bir gün çok ünlü bir oyuncu olmak ister, fakat ne yazık ki çok yeteneksiz bir adamdır. Annesi ile birlikte çiftlikte yaşamaya mecbur kalmıştır…

Gülizar, ilk bölümüyle yarın akşam saat 20:00’den itibaren Kanal D’de…

Henüz Yorum Yok : "Foto Galeri I Gülizar, Yarın Akşam İlk Bölümüyle Ekranda"

    Bu yazıya yorum yap

    E-posta adresin görünmeyecek.