Türkiye’nin İlk Vampir Dizisi “Yaşamayanlar”, Bu Akşam BluTV’de Başlıyor

Başrollerini Elçin Sangu, Kerem Bürsin, Birkan Sokullu ve Selma Ergeç’in paylaştığı Türkiye’nin ilk vampir dizisi Yaşamayanlar, bu akşam izleyiciyle tanışıyor. Dizinin ilk iki bölümü, saat 19:00’da BluTV’de…

Önceki akşam düzenlenen görkemli gala gecesinde ilk gösterimi gerçekleştirilen Yaşamayanlar‘ın yönetmenliğini Alphan Eşeli üstleniyor. Senaryosunu Şamil Yılmaz’ın kaleme aldığı sıradışı dizinin görüntü yönetmeni, Tariel Meliava. Dizinin yapımcısıysa Bubi Film, Ran Film, Braveborn ve İstanbul 74.

Soldan sağa: Kerem Bürsin, Birkan Sokullu, Selma Ergeç, Elçin Sangu

Başrollerini Elçin Sangu, Kerem Bürsin, Birkan Sokullu ve Selma Ergeç’in paylaştığı, onlara Türkü Turan, Nilperi Şahinkaya, Efecan Şenolsun, Edip Tepeli, Elit İşcan, Oral Özer, Erdeniz Kurucan, Selahattin Ergün, Beril Acar ve Birce Kirkova gibi oyuncuların eşlik ettiği 8 bölümlük dizinin konusu kısaca şöyle:

İlk iki bölüm, bu akşam BluTV’de

164 yaşında genç bir vampir olan Mia (Elçin Sangu), akıl hocası Karmen’in (Selma Ergeç) önderliğinde, aklındaki planı gerçekleştirmek için İstanbul’a gelir. Amacı, kendisini vampire dönüştüren Dmitry’yi (Kerem Bürsin) öldürüp yeniden insan olmaktır fakat tarihin en güçlü vampirlerinden Dmitry’yi öldürmek sandığı kadar kolay olmayacaktır. Karanlık geçmişine sırtını dönen kadim vampir Numel de (Birkan Sokullu), bu amaç uğruna Mia ve Karmen’le ittifak kurar. Tutku ve nefreti, yaşam ve ölümsüzlüğü, iyilik ve kötülüğü birbirinden ayıran sınırların belirsizleştiği bu evrende, işler gittikçe içinden çıkılmaz bir hal alır. Ve hepsinden de önemlisi, insanlar ve vampirler arasında büyük bir savaş başlamak üzeredir. Mia’nın en büyük sınavı, büyük savaş başladığında kimin tarafında duracağı sorusudur.

Elçin Sangu: Önemli olan, yeni şeyler denemekten korkmamak

Dizi hakkında Kerem Bürsin, “500 yaşında bir karakteri keşfetmek ve psikolojisini anlamak eğlenceli bir süreç oldu benim için. Dmitry, keyifle oynadığım bir karakter. Onun dünyası benim âşık olduğum bir dünya oldu. Bu dünyaya doyamadım. Elimde olsa uzun yıllar Dmitry’yi oynamak ve karakteri keşfetmek isterdim,” derken Elçin Sangu, şunları söyledi: “Yaşayamayanlar projesinin yapılacağını duyduğumda ajansım aracılığıyla iletişime geçip ‘Merhaba Ben Mia,’ diyerek gittim. Çünkü yıllardır fantastik bir iş yapmak istiyordum, özellikle vampir hikâyelerine bayıldığım için hiç şüphesiz tam benim yapmak isteyeceğim şeydi ve projeye dahil olan ilk karakter ben oldum. Daha önce yapılmamış olması sebebiyle riskleri de vardı ama hiç düşünmedim çünkü bence önemli olan, yeni şeyler denemekten korkmamak ve tüm olabilecek tepkilere rağmen cesur eylemler ve işlere adım atabilmek… Bu işin başarısından çok cesareti takdir edilecek. Bu proje için en başından beri düşüncem, biz yapalım ve alternatif işler çoğalsın, daha iyileri de yapılsın, geleceğe umutla bakalım.”

Yaşamayanlar, ilk iki bölümüyle bu akşam BluTV’de…

Henüz Yorum Yok : "Türkiye'nin İlk Vampir Dizisi "Yaşamayanlar", Bu Akşam BluTV'de Başlıyor"

    Bu yazıya yorum yap

    E-posta adresin görünmeyecek.