Aretha Franklin’in Hayatını Anlatan Filmin Fragmanı Yayınlandı

  Aretha Franklin’in hayatını anlatan Respect filminin fragmanı yayınlandı

  “Soul Kraliçesi” Aretha Franklin‘in hayatını anlatan Respect filmi uzun zamandır merakla bekleniyordu. Nihayet filmden ilk fragman BET Ödülleri sırasında yayınlandı.

  Yayınlanan fragman, filmde Aretha Franklin’i canlandıran Jennifer Hudson‘ın efsanevi isimle özdeşleşmiş ve filme de adını veren “Respect” şarkısını seslendirmesiyle açılıyor.

  Respect filminin oyuncu kadrosunda Jennifer Hudson’ın yanı sıra Forest Whitaker, Marlon Wayans, Mary J. Blige, Tituss Burgess, Tate Donovan gibi isimler de yer alıyor. Senaryosunu Tracey Scott Wilson‘ın yazdığı filmin yönetmenliğini ise daha önce Jessica Jones, Walking Dead gibi dizilerde çalışan Liesl Tommy üstleniyor.

  Film, Franklin’in babasının kilisesinde gospel (dini şarkılar) söylediği günlerden Soul Kraliçesi olarak efsaneleştiği günlere uzanıyor.

  18 defa Grammy Ödülü kazanan Aretha Franklin, 16 Ağustos 2018 günü pankreas kanserine yenik düşmüş ve aramızdan ayrılmıştı. Franklin ardında “Respect”, “(You Make Me Feel Like) A Natural Woman”, “Rock Steady”, “Think” gibi artık klasikleşmiş şarkılar bıraktı. Usta sanatçının The Blues Brothers filminde sergilediği “Think” performansı da ayrıca sinema tarihinin unutulmaz müzik performanslarındandı. Franklin daha sonra devam filmi The Blues Brothers 2000‘e de konuk olmuş, orada da “Respect” şarkısını seslendirmişti.

  Biyografi türündeki Respect filminin Ağustos ayında vizyona girmesi planlanıyordu. Ancak koronavirüs pandemisi nedeniyle filmin çıkış tarihi 15 Ocak 2020’ye ertelendi. Ancak bundan önce 25 Aralık’ta, Noel gününe özel sınırlı bir gösterimi yapılacak.

  Benzer İçerikler