‘The Godfather III’: Yeni Edisyondan İlk Tanıtım Filmi Yayınlandı

The Godfather (Baba) serisinin yönetmeni Francis Ford Coppola, serinin son filmi The Godfather III üzerinde bir süredir tekrar çalışıyordu. Sonuçta, kült serinin son filmi yeni bir kurgu ve farklı bir sonla tekrar yayınlanacak.

The Godfather III’ün bu yeni edisyonundan ilk kısa tanıtım filmi de nihayet yayınlandı.

1990 tarihinde vizyona giren The Godfather III için yeniden kurgu masasına oturacağını Coppola, eylül ayında açıklamıştı. Coppola, The Godfather III‘ün yeni edisyonunun Coppola’nın ve serinin yazarı Mario Puzo’nun vizyonunu “gerçekten” yansıtacağı belirtmişti.

Coppola’nın söylediğine göre Mario Puzo’s The Godfather, Coda: The Death of Michael Corleone adını taşıyan bu yeni edisyon, The Godfather üçlemesi için “daha uygun bir son” vaat ediyor.

Coppola, “Bu yeni versiyon için yeni bir başlangıç ve bitiş yarattım; bazı sahneleri, çekimleri ve müzik parçalarını elden geçirdim,” dedi.

The Godfather III‘ün yeni edisyonu, 4 Aralık’ta vizyona girecek. 8 Aralık’ta ise Blu-ray formatında sinemaseverlerle buluşacak.

Marlon Brando, Al Pacino, Robert de Niro gibi yıldızların rol aldığı ve Mario Puzo’nun aynı adlı romanından uyarlanan The Godfather üçlemesi, sinema tarihinin kült filmleri arasında sayılıyor.

Benzer İçerikler