Dört Yetenekli Oyuncunun Müzik Serüveni

   Dört Yetenekli Oyuncunun Müzik Serüveni

  Dört farklı tür ve yakışıklı ses 🙂 Hakan Kurtaş, Metin Akdülger, Baran Bölükbaşı ve Kubilay Aka!

  Eğer bir magazin editörü olsaydı şöyle yazardı; “Dört yakışıklı oyuncu şarkıcılığa soyundu.” sonra da üstleri çıplak fotoğraflarını habere iliştirirdi. Ama ben size dört yetenekli ve başarılı oyuncunun nasıl da güzel müzik yaptıklarını anlatacağım. Evet yakışıklılar… ama konuyu whatsapp gruplarıma bırakıyorum 🙂

  Oyuncuların, şarkı işlerine geçişini uzun bir dönemdir hem izliyor hem de dinliyorum. Bergüzar Korel, Gonca Vuslateri, Gökçe Bahadır… Sahne performansları da gayet iyi. Hatta Serenay Sarıkaya bu konuda çokça teklif bile aldı. En son bir marka için Jabbar’la bir şarkı seslendirdi.

  Neyse gelelim; Hakan Kurtaş, Metin Akdülger, Baran Bölükbaşı ve Kubilay Aka’ya…

  Hakan Kurtaş

  Oyunculuktan şarkıcılığa geçiyor dememek lazım onun için. Benim hatırladığım kadarıyla, Dolunay dizisinde şarkı söylemişti. Ancak bunun öncesi var. 2013 yılında arkadaşları Ulaş Tuna Astepe ve Cem Tunçer ile birlikte “Bir Aralık” adlı müzik grubu kurmuşlar. Hakan Kurtaş müzik grubunda hem söz yazıp beste yapıyor, hem de gitar çalıp şarkı söylüyor. Geçtiğimiz günlerde sözü ve müziği kendisine ait olan “Tesadüfen” isimli şarkısında Kalben ile düet yaparak çıtayı almış yukarılara çıkarmış. Sesiyle iyi bir anlatıcı hatta yorumcu olmuş diyebilirim.

  Metin Akdülger 

  En son onu Atiye‘de izlerken oyunculuğuna bayılmıştım. Yeni sezonunda nasıl bir hal ile karşımıza çıkacak merakla bekliyorum. Tüm bu oyunculuğun yanı sıra Akdülger iyi bir müzisyen. Eski rockçılardan kim kaldı derseniz; Metin vaaaar diye bağırabilirim. Bir röportajında, lisede bir müzik grubu olduğunu anlatmış. Bas Gitar çaldığını ve bir spor kazası sonucu artık çalamamaya başlayınca solistliğe geçiş yaptığını belirtmiş. “Journers” isimli bir grubu var. Burak Yeşildurak’la müzik yapıyorlar. Bi kaç ay önce “Döngüm” diye şarkı yayınladılar. Yakın zamanda da animasyon bir klip grubun Youtube sayfasında yerini aldı. İnsan tabii ister istemez şunu düşünüyor; yahu çok güzel çocuksun klipte görelim seni…Ama dediğim gibi bu magazin editörünün işi 🙂 Merakla yeni yayınlayacağı şarkıları bekliyorum.

  Baran Bölükbaşı

  Adını, Vuslat ve Adı Efsane adlı dizilerde oynadığı karakterlerle duyuran genç oyuncu, ilkokuldan bu yana uğraştığı müzikle ilgili ikinci profesyonel adımını “İhtimaller” adlı yeni single çalışmasını hayata geçirerek atmış oldu. Geçtiğimiz yaz, Ozan Doğulu ile birlikte hazırladığı “Dedikodu” adlı çalışmasıyla müzik alanında da kendini ispatlayan Bölükbaşı, bu şarkısı ile Tiktok’ta 200 milyon izlenerek bir rekora imza atmıştı. “İhtimaller” adlı yeni şarkısının söz-müzik ve aranjesini yaparak klibini de evde çeken Baran Bölükbaşı tam olarak trap yapıyor diyebilirim.

  Kubilay Aka

  Kubilay’ın enerjisini seviyorum. Aslında bir rapper gibi de düşünebiliriz onu. Yazdığı rap sözler de yani bi nevi melodik şiirler enerjisini yansıtıyor. İlk önce Ozan Doğulu’nun “Kreşendo 130bpm” albümünde Aka’nın Çukur için yazdığı, “Çukur Benim” şarkısını Ceylan Ertem ile beraber seslendirmişti. Bu kadarla bitmedi. Arkasından “Gamzendeki Çukur” şarkısını yazdı ve bunu da Hayko Cepkin ile seslendirdi. Yine Çukur için hazırladıkları Leyla The Band’in (Ali Atay, Serkan Keskin, Osman Sonant, Onur Ünlü…oluşan grup) meşhur şarkısı “Yokluğunda” yı “Vazgeçtim Yokluğunda” şeklinde Cem Adrian ile coverladılar. Kubilay yine araya yeni rap sözleri yazıp seslendirdi. Bakalım daha ne süprizleri olacak.

  Benzer İçerikler