Bosphorus Film Lab Projeleri ve Jürileri Belli Oldu

     Bosphorus Film Lab Projeleri ve Jürileri Belli Oldu

    Boğaziçi Film Festivali’nin endüstri bölümü Bosphorus Film Lab kapsamında yer alacak projeler ve jüri üyeleri açıklandı.

    Boğaziçi Kültür Sanat Vakfı tarafından bu yıl 23 – 30 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek 9. Boğaziçi Film Festivali‘nin endüstri bölümü olan Bosphorus Film Lab’in Pitching Platform‘unda 8 proje, Work in Progress platformunda 6 proje ve First Cut Lab’de ise 2 proje yer alacak.

    Bosphorus Film Lab Pitching Platformu’nda Bu Yıl 8 Proje Yarışıyor

    Pitching Platformu’nda yer alan projeleri bu yıl Cannes’daki Cinefondation’un İdari yöneticisi Georges Goldenstern, Polonya Film Enstitüsü, Film Yapımcılığı ve Film Proje Geliştirme Departmanı Yöneticisi Kamila Morgisz ile TRT Sinema Müdürü Faruk Güven değerlendirecek.  Platformda yer alan projelerden biri TRT Ortak Yapım Ödülü’nün sahibi olurken bir proje de Postbıyık Renk Düzenleme Ödülü’nün sahibi olacak.

    Bosphorus Film Lab Work in Progress Platformu’nda Bu Yıl 6 Proje Yarışıyor

    Bu yıl Work in Progress platformu’nda yarışacak 6 projeyi, Saraybosna Film Festivali Ana Yarışma ve CineLink Endüstri Günleri programcısı Elma Tataragic, Vilnius Film Festivali programcısı ve Kino Pavasaris Distribution Satış ve Alım Müdürü Aiste Račaitytė ve CGV Mars Dağıtım Genel Müdürü Serdar Can değerlendirecek. Work in Progress platformu’nda yer alan projeler; 25.000 TL’lik T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülü ile CGV Mars Film Dağıtım Ödülü’nün sahibi olmak için sunumlarını gerçekleştirecekler.

    Bosphorus Film Lab
    Bars

    Bosphorus Film Lab First Cut Lab’a Seçilen 2 Proje Belli Oldu

    Kurgu aşamasındaki uzun metraj film projelerinin danışmanlar eşliğinde uluslararası standartlarda geliştirilmesi için tasarlanmış olan kurgu atölyesi First Cut Lab’ın Bosphorus Film Lab bünyesinde bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek. First Cut Lab’ın Türkiye ayağına başvuran kurgu aşamasındaki projelerden seçilen iki filmin yapımcısı ve yönetmeni, uluslararası film uzmanları ile birlikte özel bir atölyeye katılacak ve uzmanlardan danışmanlık hizmeti alacak.

    First Cut Lab’ın direktörü Matthieu Darras’ın öncülüğünde belirlenen ekipte; First Cut Lab’ın Kurgu Danışmanı Benjamin Mirguet, Cairo Film Connection Yöneticisi Chadi Chadizen, yapımcı Marija Razgute ile First Cut Plus Yöneticisi Ilaria Gomarasca yer alıyor.

    Pitching Platformu’nda Yarışacak Projeler

    Esma’dan Sonra

    Yönetmen: Mehmet Atan, Yunus Emre Özdemir

    Yapımcı: Ahmet Edebali

    Hakkı

    Yönetmen: Hikmet Kerem Özcan / Yapımcı: Öykü Canlı

    Hayal Kuşu

    Yönetmen: Murat Pay / Yapımcı: Murat Pay

    Mevsimlerin Ardından

    Yönetmen: Mustafa Kara / Yapımcı: Olena Yershova Yıldız, Mustafa Kara

    Ölü Mevsim

    Yönetmen: Doğuş Algün / Yapımcı: Burak Kaplan

    Orhan Usta

    Yönetmen: Eyüp Boz / Yapımcı: İffet Eren Danışman Boz

    Paryalar için Bel Kanto

    Yönetmen: Halit Eke / Yapımcı: Halit Eke

    Yaz Işığı

    Yönetmen: Kerem Kuşçu / Yapımcı: Nermin Aytekin

    Work in Progress Kategorisinde Yer Alan Projeler:

    Arka Beşli

    Yönetmen: Orkun Göntem / Yapımcı: Tanay Abbasoğlu

    Bars

    Yönetmen: Orçun Köksal / Yapımcı: Alara Hamamcıoğlu, Arda Çiltepe, Sinan Kesova

    Bir Tutam Karanfil

    Yönetmen: Bekir Bülbül / Yapımcı: Halil Kardaş

    İç Bahçe

    Yönetmen: Ceren Şahan / Yapımcı: Dilek İris

    Kabahat

    Yönetmen: Ümran Safter / Yapımcı: Suraj Sharma

    Tahta Kılıç

    Yönetmen: Emre Konuk / Yapımcı: Uğur Veli

    First Cut Lab Projeleri

    Klondike

    Yönetmen: Maryna Er Gorbach / Yapımcı: Mehmet Bahadır Er, Sviatoslav Bulakovskyi

    Bölge

    Yönetmen: Mesut Keklik / Yapımcı: Burak Yavuz

    Benzer İçerikler