‘Cruella’ Filminin Devamı Da Geliyor

   ‘Cruella’ Filminin Devamı Da Geliyor

  101 Dalmaçyalı markasının kötü karakteriydi ama çok sevildi Cruella de Vil. İlk kez 1961’de, One Hundred and One Dalmatians animasyon filminde görülmüştü. Bu filmde Betty Lou Gerson tarafından seslendirilmişti. 1996 tarihli 101 Dalmatians (101 Dalmaçyalı) canlı aksiyon filmindeyse karakteri Glenn Close canlandırmıştı. Bu yıl, sevilen kötü karakter karşımıza bir kez daha, bu defa kendi filmiyle çıktı. Uzun zamandır beklenen Disney yapımı Cruella filmi, 26 Mayıs 2021 günü izleyicilerle buluştu.

  Craig Gillespie‘nin yönetmenliğini yaptığı, Cruella‘yı Emma Stone‘un canlandırdığı film çıktığı gibi büyük beğeni topladı. The Hollywood Reporter‘ın haberine göre, devam filmi çalışmaları da çoktan başladı. Henüz resmi bir açıklama olmasa da filmin başarısı, Disney’i cezbetmiş görünüyor.

  Sinemaların yanı sıra Disney+ ekranında da yayımlanan Cruella, şu ana kadar dünya çapında 48,5 milyon dolar hasılat elde etti. Disney sözcüsü, yaptığı açıklamada, “Filmin gişede gösterdiği başarıdan çok memnunuz,” dedi. “Tüm dünyadan izleyiciler filmi beğeniyle karşıladı. Rotten Tomatoes’ta yüzde 97’lik izleyici puanı aldı.”

  Emma Stone’un yanı sıra Emma Thompson, Emily Beecham, Joel Fry gibi isimlerin rol aldığı film, 1970’lerin punk estetiğini yansıtan tarzıyla da ayrıca övgü topladı.

  Disney, daha önce de birçok kült animasyonunu canlı aksiyon türünde yeniden izleyiciyle buluşturmuştu. Bunlar arasında Alice in Wonderland (2010), Cinderella (2015), Beauty and the Beast (2017), Aladdin (2019), The Lion King (2019) gibi yapımlar var.

  Benzer İçerikler