Dizilerde Olması Gereken Şarkılar… Bak, Mutlaka Diyorum!

   Dizilerde Olması Gereken Şarkılar… Bak, Mutlaka Diyorum!

  Pandemi, karantina günleri, yeni normal derken dizilerin sete girme süreçleri ya uzadı ya iptal oldu. Uzun süre çekim yapmakta direnenler için diyecek lafım yok. Ama gel gör ki yaz dönemi, yazlık dizi furyasına hemen giriş yapan kaslı-zengin aktörler ve fakir-saf güzellikte kızlar çoktan hazırlandı. Aralarından en az üç tanesi yeni sezonun içine dalacak. Zaten üç tane çekecekler diyenlere de buradan sesleniyorum. Emin misin?

  Yeni yazlık dizilerimizin senaryosu üzerine kafa patlatan twitter ahalisi, bu şoke edici, farklı fikirleri hâlâ pek sindiremedi. Çünkü birçok şey değiş-me-di. Aslında evlerde kaldığımız süreçte aydınlanma gelmesini bekleyenleri sağlam elektrik ve doğalgaz faturalarıyla yeterince ışıklar içindeki banka hesaplarının ölüşünü gördük.

  Tamam, şamatayı bırakıyorum. Asıl konum, madem yeni normaldeyiz, o zaman size güzel şarkılardan bahsedeyim. Dinlerken, “Ya, bunun daha çok dinlenmesi lazım. Milyon tıklanmalı. Ah, bir dizide falan yer alsa tam olarak adreslere dağıtımı olacak!” dediğim nitelikte şarkılar.

  Rap dünyasından bu yazıya şimdilik şarkı koymayacağım. Çünkü yeterince rapper, trapper’a yer verildiğini düşünüyorum, sırf popüler bu kulvar diye. Kendi ruhunu yaratamamaya doğru giden yapımların süreci olarak görüyorum bunu.

  Gelelim dizilerde olması gereken şarkılara… Hatta bak, mutlaka diyorum!

  Bu hazırladığım liste, benden tüm yapımlarda bu işlere kafa yoranlara gelsin. Bu önerilerden senaryonuza uygun bir şeyler çıkacaktır.

  Sertab Erener yeni albümü Ben Yaşarım içinde “Farzet” diye bir şarkı var ki… Yere göğe sığdıramıyorum. Bu şarkıyı yapımın içine ilk yerleştiren, büyük etkiler izleyeni.

  Sufle grubunun “Kendimi Buldum” şarkısını dinlemeden geçmeyin. Çünkü bu şarkıda kendisiyle derdi olan bir karakter, aşkının nedenlerini salıp gitmişse onu böyle sevecek birine sesleniyorsa ideal.

  Biraz komedi ama duygusal bir kriz varsa hemen Oğuzhan Koç “Kendime Sardım” iyi fon oluşturacaktır.

  Nilipek’in Mektuplar II albümünde “Küçük Bir An” şarkısında başrol kızımıza kesin eşlik edecek bir sahnesi vardır.

  Bir derbederlik sahneniz varsa Zakkum Duble Vol.1 albümünde “Elbet Bir Gün” her şekildeki durumu anlatabiliyor.

  Diyelim ki bir yol sahneniz var… Bakın, hiç tereddüt etmeden Journers’in (Metin Akdülger – Burak Yeşildurak) iki uygun şarkı bırakıyorum dileyen alsın kullansın; “Aşk Canavarı” ve “Sonsuzluk Neymiş Dostlar”

  Karizmatik bir adamınız varsa… Rolü; kendinden emin, biraz serseri ve âşık… Onun sahnelerine de Koray Candemir “İhtimaller” cuk olur, benden demesi.

  Benden şimdilik bu kadar. Ama daha neler var neler! İyi dinlemeler.

  Benzer İçerikler