Jay-Z, Yeni Netflix Filminin Yapımcılığını Üstlenecek

   Jay-Z, Yeni Netflix Filminin Yapımcılığını Üstlenecek

  Amerikalı ünlü rap yıldızı Jay-Z, yeni Netflix filminin yapımcıları arasında yer alacak. Gerilim türündeki film, Dwayne Alexander Smith‘in Forty Acres romanından uyarlanıyor.

  Forty Acres romanı, genç ve zeki bir Yurttaş Hakları avukatının siyahi bir elit örgüte davet edilmesiyle başlayan olayları anlatıyordu. 2014 yılında yayımlanan Forty Acres, Dwayne Alexander Smith’in ilk romanıydı.

  NME‘nin haberine göre film, 1993 tarihli The Firm (Şirket) ve 2017 tarihli Get Out (Kapan) filmlerinin bir kesişimi olacak. Irkçılık temasını işleyen Get Out filmi, yönetmeni ve senaristi Jordan Peele’e En İyi Özgün Senaryou dalında Oscar getirmişti.

  Netflix’te yayınlanacak Forty Acres uyarlamasının yapımcı kadrosunda Jay-Z yalnız değil. 50 yaşındaki yıldıza, Luke Cage‘in yaratıcısı Cheo Hodari Coker, Kapital Entertainment’tan Aaron Kaplan ve James Lassiter da eşlik ediyor.

  Jay-Z ile James Lassister, yakında yayınlanacak The Harder They Fall filminde de birlikte çalıştılar. The Harder They Fall, tamamen siyahi karakterlerin hikayesini anlatan bir Vahşi Batı filmi. Idris Elba, Jonathan Majors, Zazie Beetz gibi isimlerin başrolünü üstlendiği filmin yönetmenliğini Jeymes Samuel yapıyor.

  Forty Acres romanının uyarlamasının yürütücü yapımcıları arasında ise romanın yazarı Dwayne Alexander Smith de yer alıyor. Smith’e Mike Epps, Niles Kirchner, Bill Strauss ve Dana Honor eşlik ediyor.

  Henüz erken gelişim aşamasında olan filmle ilgili başka detaylar bilinmiyor.

  Benzer İçerikler