Ruairi O’Connor, Buddy Holly’i Canlandıracak

 Ruairi O’Connor, Buddy Holly’i Canlandıracak

Bruce Beresford‘un efsanevi rock’n’roll yıldızı Buddy Holly‘nin hayatını konu alan Clear Lake filminde Buddy Holly’i Ruairi O’Connor canlandıracak.

Starz‘ın mini dizisi The Spanish Princess‘ta Kral VIII. Henry’i canlandıran Ruairi O’Connor, Buddy Holly rolüne yüzlerce aday arasından seçildi. İrlandalı genç oyuncunun “Everyday”, “That’ll Be the Day” ve “Not Fade Away” gibi klasikleşmiş Buddy Holly şarkılarında gösterdiği performans da seçilmesinde önemli bir etken oldu.

2021’in bahar aylarında çekimlerine başlanması planlanan Clear Lake, Buddy Holly’nin gençlik yıllarıyla açılacak ve 1958 tarihli efsanevi Biggest Show of Stars turnesiyle devam edecek.

Buddy Holly’nin Little Richard, Dion, Lavern Baker gibi diğer rock’n’roll yıldızlarıyla ilişkilerini de işleyecek olan film, efsanevi ismin ölümünü de ekrana taşıyacak.

Buddy Holly, 3 Şubat 1959’da, Winter Dance Party Turnesi için bindiği uçağın Iowa’nın Clear Lake şehrinde düşmesi sonucunda henüz 22 yaşındayken hayatını kaybetmişti.

Clear Lake filminde Buddy Holly’i canlandıracak Ruairi O’Connor, Max Minghella‘nın yine müzik konulu olan Teen Spirit filminde de rol almıştı.

Benzer İçerikler