‘Af’ Filminin Fragmanı Yayınlandı

  Cem Özay’ın ilk uzun metraj filmi Af33. Tokyo Uluslararası Film Festivali‘nde dünya prömiyerini gerçekleştirmek için gün sayıyor. Film, festivalde “Tokyo Prömiyer 2020” seçkisi dahilinde gösterilecek. 

  4 Kasım Çarşamba günü festivalde ilk gösterimi yapılacak filminin fragmanı da yayınlandı.

  Cem Özay’ın senaryosunu Tuğçe Öztabak’la beraber yazdığı Af, bu sene Türkiye’den Tokyo Uluslararası Film Festivali’neseçilen tek yapım oldu. Af’ın basın toplantısı ise 8 Kasım Pazar günü yapılacak.

  Filmin başrollerinde Timur Acar, Emine Meyrem, Hakan Aslan, Yusuf Bayraktar ve Macit Koper yer alıyor.

  Filmde, geçimini bir dağ köyünde ağaç ticareti ile sağlayan otoriter bir baba ile çocukları arasındaki çatışmaya tanık oluyoruz.

  Yapımcılığını Ömür Güner’in, ortak yapımcılığını ise TRT’nin üstlendiği Afın çekimleri geçtiğimiz sene Artvin’in Borçka ilçesine bağlı Macahel Vadisi’nin bir dağ köyünde gerçekleştirilmişti. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen film Antalya Film Forum’dan TRT Proje Geliştirme Özel Ödülü ile İstanbul Film Festivali Köprüde Buluşmalar’da Başka Sinema Dağıtım Ödül’ünü kazanmıştı.

  Af, Cem Özay’ın ilk uzun metraj projesi. 37 yaşındaki Cem Özay daha önce 2017 yılında Yolcu isminde bir kısa film çekmişti. Uluslararası festivallerde de boy gösteren film aralarında Beyrut Uluslararası Film Festivali, Montecatini Uluslararası Kısa Film Festivali gibi organizasyonların da olduğu festivallerden birçok ödülle dönmüştü.

  Benzer İçerikler