Bong Joon-ho, Yeni Filmlerinden Birinin Senaryosunu Tamamladı

   Bong Joon-ho, Yeni Filmlerinden Birinin Senaryosunu Tamamladı

  Koreli yönetmen Bong Joon-ho, Akademi ödüllü Parasite (Parazit) filminin ardından çalıştığı iki filmden birini yazdığını söyledi.

  Parazit‘i biri İngilizce, biri Korece olmak üzere iki film takip edecek. Başarılı yönetmen, her ikisi üzerinde de aynı anda çalışıyor.

  The Director’s Cut podcast’ine konuşan Bong Joon-ho, bunlardan birinin senaryosunu tamamladığını belirtti. 51 yaşındaki yönetmen, “Bu senaryoları yazarken sanki kafamı sağ ve sol loblarına bölüyorum. Ama birini geçen hafta bitirdim,” dedi.

  Bong, senaryosunu tamamladığı filmin Korece olan film olduğunu açıkladı. Ayrıca filmin Seoul’da geçtiğini, korku ve aksiyon unsurlarını bir araya getirdiğini söyledi. Bong, İngilizce film hakkında ise çok detay vermedi. Ancak Bong, bu filmin de 2016’da yaşanan gerçek bir olaya dayandığını ve dram türünde olduğunu açıkladı. Ünlü yönetmen, İngilizce filmle ilgili “Yarısı ABD’de yarısı Birleşik Krallık’ta çekilmeli,” dedi.

  Bong Joon-ho, Snowpiercer (2017) filmiyle uluslararası üne kavuşmuştu. Koreli yönetmen, Parazit (2019) filmiyle En İyi Yönetmen ve En İyi Özgün Senaryo dalında Akademi Ödülü kazanmıştı. Bong’un hem yönetmenliğini hem yazarlığını hem de yapımcılığını üstlendiği film En İyi Film ve En İyi Uluslararası Film dallarında da Akademi Ödülü kazanmıştı. Parazit, Akademi Ödülleri’nde En İyi Film ödülü kazanan İngilizce olmayan ilk film olma özelliğine sahip.

  Parazit, ayrıca 2019 Cannes Film Festivali‘nden de Altın Palmiye ödülüyle dönmüştü.

  Benzer İçerikler