Hamlet Dizisi 27. Cenevre Film Festivali’nde Yarışıyor

   Hamlet Dizisi 27. Cenevre Film Festivali’nde Yarışıyor

  Kaan Müjdeci’nin yazıp yönettiği yedi bölümlük sıradışı dizisi Hamlet, tüm bölümleriyle yeni nesil içerik platformu GAİN’de izleyiciyle buluşuyor. GAİN ve Asteros Film ortak yapımı dizinin etkileyici oyuncu kadrosunda Erdal Beşikçioğlu, Elit İşcan, Şebnem Bozoklu, Hatice Aslan, Ahmet Rıfat Şungar, Murat Kılıç, Çiğdem Selışık Onat, Cihat Tamer, Serdar Orçin, Emrullah Çakay, Ozan Çelik, Kutay Sandıkçı, Çiçek Acar ve Mustafa Alabora yer alıyor. Dünya prömiyerini, Türkiye’den seçilen ilk yapım olarak Avrupa’nın en büyük dizi festivali Series Mania’da yapan Hamlet, bir yandan Türkiye’de izleyiciyle buluşurken diğer yandan da 27. Cenevre Film Festivali’nin Uluslararası Dizi Yarışması bölümünde 10 finalistten biri olarak festival yolculuğuna devam ediyor. 

  Hamlet’in festivaldeki rakipleri arasında Blindspotting (ABD), Blackport (İzlanda), Dreams of Alice (Rusya), Ink Against Bullets (İtalya), Me and the Others (Avusturya, Almanya), Psycho (Rusya), Snow Angels (İsveç), The Informant (Macaristan), The Last Socialist Artefact (Hırvatistan) yer alıyor.

  Shakespeare’in ölümsüz eserini çağdaş bir yorumla uyarlayan ve gerçek bir hikâyeyle harmanlayan Kaan Müjdeci, büyük övgü toplayan ilk dizisinde Büyükada’daki “fayton krallığı” üzerinden hem hayatın hem de Türkiye’nin akıl almaz görünen, çarpıcı ve bir o kadar da absürt gerçeklerine adeta ışık tutuyor. 

  Hamlet dizisinin konusu

  Cinayet, intikam, keder, ihanet, aşk unsurlarıyla bezeli, her şeyiyle içimizden bir aile draması sunan Hamlet, 16. yüzyıldaki krallığın yıkılışına ve güç dengelerinin değişimine bugünkü “fayton krallığı” üzerinden bakıyor. Üstelik bu kez, Hamlet genç bir kadın… İstanbul Büyükada’da, 81 atın topluca gömüleceği bir gece, faytonların sahibi olan adam öldürülür. Katilse erkek kardeşidir. Maktulün genç kızı, babasının katilini bulmak ve karanlık ilişkileri ortaya çıkarmak için bir intikam planı hazırlar: Şüpheli olan herkesi TV’nin en meşhur reality show’unda, sahnede buluşturacaktır.

  Benzer İçerikler