GAİN | 1 Yerli Dizi, 1 Yabancı Dizi, 1 Belgesel, 1 Stand-Up

 GAİN  |  1 Yerli Dizi, 1 Yabancı Dizi, 1 Belgesel, 1 Stand-Up

Bir yılın daha sonuna gelirken heybemizdeki listeler dökülmeye devam ediyor. Yılbaşıyla birlikte Gain’in yıldönümü de yaklaşırken siz okuyucularımız için platformda izleyebileceğiniz, bugüne dek gözlerden kaçmış olabilecek 1 yerli dizi, 1 yabancı dizi, 1 belgesel ve 1 komedi seçtik.

Terapist

Kişilik bozuklukları ve psikotik hastalıklar konusunda uzman olan terapist Çetin Düztaş’ın hayatı, karısının öldürülmesiyle altüst olur. Katilin bıraktığı ipucunun peşinden giden Çetin, daha önce hiç fark etmediği gerçekle yüzleşmek zorunda kalır. Katil danışanlarından biridir.

Editörün notu: Türkiye’de pek rastlamadığımız şekilde janraları kaynaştıran dizi, terapi dinamiklarinin araçsallaştırarak bir katil kim oyununa dönüşmesini izlemek isteyenler için sürükleyici, bingewatch yapılası bir dizi.

Years and Years

Britanya yavaş yavaş diktatörlüğe doğru giderken, sıradan bir İngiliz ailesi dünyanın 15 yıllık değişimine şahitlik eder. Teknoloji, ekonomi ve toplum hızla değişirken, onlar umut ettikleri ve korktukları her şeyi deneyimlerler.

Editörün notu: Daha yakın zamanlı ve daha muhtemel bir “Black Mirror” diyebileceğimiz dizi, toplumsal değişimlere bakarken zamanın bazen deva değil dert olduğunu da göstermesi açısından dekadan bir yapım. Akıllıca kurulmuş bir distopyadan keyif alanlar için elzem.

Soundbreaking

Müziğin en ikonik isimleriyle modern stüdyo kaydının bir asırlık evrimini anlatan belgesel serisi. Arşiv görüntüleri ve kayıtlarla günümüz müziğinin en efsane sanatçılarının daha önce hiç görülmemiş röportajlarını ve bugünün müziğini nasıl dönüştürdüğünü göreceksiniz.   

Editörün notu: Müzik tarihine yazılmış o meşhur kayıtların hikayesini izleyebileceğiniz belgesel, sevdiğiniz şarkılara bakışınızı tamamen değiştirecek bir tarih anlatısı olması açısından önemli, müzikseverler için altın değerinde bir iş.

Tuz Biber

Birbirine hiç benzemeyen komedyenler, stand-up show’larıyla hayata ve olaylara bakış açılarını anlatıyor. Modunuz ne olursa olsun TuzBiber izlerken gülmemek çok zor.   

Editörün notu: Yeni nesilin el yükselttiği stand-up alanının öncülerinden Tuz Biber, geleneksel komedilerden ayrışıyor. Özellikle Deniz Göktaş bölümü, kahkahalara boğarken aynı zamanda insanı sağaltan samimiyetiyle izlemeye değer.

Benzer İçerikler