Alyssa Milano, ‘Beyaz Saray Doktoru’ adlı anı kitabının dizi uyarlamasını yapacak

 Alyssa Milano, ‘Beyaz Saray Doktoru’ adlı anı kitabının dizi uyarlamasını yapacak

Variety’nin haberine göre; Alyssa Milano, Dr. Connie Mariano’nun Fox’ta geliştirilmekte olan “Beyaz Saray Doktoru” adlı anı kitabının dizi uyarlamasının baş yapımcılığını üstleniyor.

Dizinin logline’ına göre, Beyaz Saray doktoru “Başkanın Gölgesi” olarak biliniyor. İster Beyaz Saray’daki ER benzeri Tıbbi Birim’de, isterse yurtdışına seyahat ediyor olsun, Başkan’a Gizli Servis kadar yakındır. Başkanın en yakın sırdaşı olarak, ülkenin en tarih yazan sırlarıyla boğuşuyor. Üç başkana doktor olarak hizmet eden ilk beyaz olmayan kadının anılarından esinlenen dizi, akıllı ama fevri bir Beyaz Saray doktorunun tıp ve siyasetin tehlikeli kesişiminde gezinmesini ve kendi hayatını bir arada tutmak için mücadele etmesini konu alıyor.

Fox, projeye ceza ekli bir senaryo taahhüdü verdi. William Harper, bir saatlik dramanın yazar ve yapımcılığını üstlenecek. Milano, Peace by Peace Productions çatısı altında yürütücü yapımcılık yapacak.

Milano, The WB’nin sekiz sezonluk fantastik dizisi “Charmed”in yapımcılığını ve başrolünü oynamasıyla tanınıyor. Diğer oyunculuk çalışmaları arasında Netflix’in “Insatiable” ve “Wet Hot American Summer: Ten Years Later”, Fox’un “Melrose Place” ve ABC’nin “Who’s the Boss” ve “Mistresses” yer alıyor. En son yapımcılığını da üstlendiği Netflix filmi “Brazen”de görüldü. Bu film de, Nora Roberts’ın “Brazen Virtue” adlı kitabına dayanıyordu.

Benzer İçerikler