Amazon Prime’da İzleyebileceğiniz Birbirinden Güzel 10 Film

 Amazon Prime’da İzleyebileceğiniz Birbirinden Güzel 10 Film

Dünya genelinde iki yüzden fazla ülkede çevrim içi dizi ve film platformu olarak hizmet veren Amazon Prime Video, geçtiğimiz aylarda Türkiye pazarına da girdi. Kademeli bir şekilde Türkçe alt yazılı ya da Türkçe seslendirmeli filmleri ve dizileri izleyicilere açan Prime Video’da izleyebileceğiniz birbirinden güzel 10 film sizlerle…

INGLORIOUS BASTERDS (2009)

İkinci Dünya Savaşı sırasında Alman kuşatması altındaki Fransa, oldukça zor günler geçirmektedir. Savaşta hayatı darmadağın olan binlerce sivilden sadece biri olan Shosanna, ailesinin canice öldürülmesine tanık olur. Kendisini bekleyen kaderden bir şekilde kaçmayı başaran Shosanna, Paris’e yerleşir ve yeni bir kimlikle yeni bir hayata başlar. Diğer taraftan, Amerikan teğmen Raine, kendi askerlerini Nazilere karşı örgütlemiştir ve amacına ulaşmak için her yolu dener. Shosanna, Teğmen Raine ve Alman bir aktrisin yolları, Shosanna’nın işlettiği bir sinema salonunda gerçekleştirilen özel bir gösterimde kesişir. Efsanevi yönetmen Quentin Tarantino’nun yazıp yönettiği, başrollerini ise Brad Pitt ve Diane Kruger’ın paylaştığı film sekiz dalda Oscar’a aday gösterildi.

Yönetmen: Quentin Tarantino
Başroller:   Brad Pitt, Mélanie Laurent, Christoph Waltz, Diane Kruger
Tür:             Dram, Aksiyon

THE AERONAUTS (2019)

1862 yılında balon pilotu Amelia Wren ve bilim insanı James Glaisher, sıcak hava balonu ile keşif yapmaya koyulur. Bu, daha önce hiç kimsenin denemeye cesaret edemediği bir girişimdir. Gökyüzünde nefes kesici keşifler yapan Wren ve Glaisher, atmosferin en yüksek noktalarına ulaştıklarında hayatta kalmak için zorlu bir mücadele vermek zorunda kalır. İngiliz fizikçi ve teorisyen Stephen Hawking’in hayatını anlatan The Theory of Everything isimli filmde de birlikte rol alan Eddie Redmayne ve Felicity Jones’u yeniden bir araya getiren The Aeronauts’ın yönetmen koltuğunda War & Peace ve Peaky Blinders dizileri ile tanıdığımız Tom Harper oturuyor.

Yönetmen: Tom Harper
Başroller:   Felicity Jones, Eddie Redmayne, Himesh Patel
Tür:             Dram, Romantik, Macera

 

BLOW THE MAN DOWN (2019)

Maine kıyısındaki balıkçı kasabası Easter Cove’da yaşayan iki kardeşin, Mary Beth ve Priscilla’nın hikayesi… Anneleri Mary Margaret Connolly’nin vefat etmesi, iki kardeş için büyük bir yıkım olur. Kardeşler, annelerinin ölümünün ardından faturalar ve ödenmemiş kredilerle dolu belirsiz bir gelecekle karşı karşıya kalır. Mary Beth, bu süreçte sorumluluk almaktan kaçarken Priscilla aile dükkanlarının başına geçerek annesinin yerini doldurmaya çalışır. Tüm bunlar yetmezmiş gibi, iki kardeş tehlikeli bir adamla yaşadıkları korkunç bir olayı örtbas etmeye ve kasabanın en karanlık sırlarını ortaya çıkarmaya çalışır.

Yönetmen: Danielle Krudy, Bridget Savage Cole
Başroller:   Morgan Saylor, Sophie Lowe, Margo Martindale
Tür:             Dram, Komedi, Gerilim

 

THE UPSIDE (2017)

Eski bir mahkum olan Dell, şartlı tahliye edilmesinin ardından, yaşamını sürdürmek için iş arayışına girer. İşsiz olan ve çocuğunu göremeyen Dell’in hayatı çok geçmeden değişecektir. Paris’te yaşayan zengin iş adamı Phillip’in yamaç paraşütü kazası yüzünden belden aşağısı felç kalmıştır, bu nedenle bir yardımcıya ihtiyaç duyar. Phillip, iş görüşmesine gelen Dell’in aksi ve saygısız tavırlarından hoşlanınca, aradığı kişiyi bulduğunu düşünür. İkili birlikte zaman geçirmeye başladıkça, birbirlerinden birçok şey öğrenecek ve kısa bir süre sonra da Phillip ve Dell arasında beklenmedik bir dostluk başlayacaktır.

Yönetmen: Neil Burger
Başroller:   Nicole Kidman, Bryan Cranston, Kevin Hart
Tür:             Komedi, Dram

 

PUBLIC ENEMIES (2009)

Büyük Buhran yıllarında Amerika Birleşik Devletleri… Yeni kurulan FBI birimi ve dönemin en ünlü suçluları arasında yaşananlar… Johnny Depp, karizmatik ve ele geçirilmesi zor, FBI tarafından “memleketteki bir numaralı halk düşmanı” ilan edilen bir banka soyguncusunu canlandırıyor. Bryan Burrough’un Türkiye’de yayınlanmayan Public Enemies: America’s Greatest Crime Wave and the Birth of the FBI, 1933-43 (Halk Düşmanları: Amerika’nın En Büyük Suç Dalgası ve FBI’ın Doğuşu) adlı kitabından uyarlanan film, Hollywood’un gerçek bir hikayeye en çok yaklaşan filmlerden birisi olarak değerlendiriliyor.

Yönetmen: Michael Mann
Başroller:   Johnny Depp, Christian Bale, Marion Cotillard
Türler:        Dram

 

THE INVENTION OF LYING (2009)

Yalan söylemenin henüz icat edilmediği bir dünya… Politikacısınıdan reklamcısına herkesin aklındakini direkt olarak söylediği bir gerçeklik, kurgu eserlerin bile olmadığı bir dünya düşünün. Durumlar böyleyken, işinde başarılı olarak adlandıramayacağımız Mark, yalan söyleyebilmeyi keşfeder ve olaylar gelişir. The Invention of Lying, vizyona girdiği ilk hafta Box Office US’te 4. sırada yerini aldı.

YönetmeN: Matthew Robinson, Ricky Gervais
Başroller:   Ricky Gervais, Jennifer Garner, Jonah Hill
Tür:             Komedi

THE REPORT (2019)

Gerçek hikâyelere dayanan bu gerilim filminde, idealist Senato çalışanı, CIA’in 9 Eylül sonrası uyguladığı Gözaltı ve Sorgulama Programı’nı araştırıyor ve kurumun Amerikan halkından sakladığı korkunç sırların boyutlarını açığa çıkarıyor. İdealist bir araştırmacı olan Daniel J. Jones, patronu Senatör Dianne Feinstein tarafından CIA’in ilgilendiği bir konuyu araştırması üzerine görevlendirilir. Jones’un bu süreçte doğruların peşinden koşması ve CIA’in yok etmeye çalıştığı kanıtları ortaya çıkarması gerekmektedir. Amerikan halkından saklanan gerçeklere ulaştığında ise şok edici olaylarla karşı karşıya kalacaktır.

Yönetmen: Scott Z. Burns
Başroller:   Adam Driver, Annette Bening, Jon Hamm
Tür:             Dram, Gerilim

 

COPYCAT (1995)

Kimliği belirsiz biri, tarihteki en korkunç seri katillerin cinayetlerini kopyalamaktadır. Agorofobik bir kriminal psikolog ve seri katiller uzmanı Helen Hudson ile dedektifler M.J. Monahan ve Reuben Goetz katili yakalamak için birlikte çalışmaya başlar.

 

Yönetmen: Jon Amiel
Başroller:   Sigourney Weaver, Holly Hunter, Dermot Mulroney
Tür:             Aksiyon, Gerilim

 

HIGH CRIMES (2002)

Claire işinde oldukça başarılı bir avukattır. Kocası Tom ise iş çevrelerince oldukça tanınan ve aranan bir müteahhittir. Birlikte sorunsuz, sıradan bir hayat sürmektedirler. Bir gün evlerine bir hırsız girer. Bu hırsızın daha önce işlenen bir cinayetle de ilgisi vardır. Olaydan sonra yapılan araştırmalar üzerine Tom tutuklanır. Çünkü FBI onun bir casus olduğunu ve büyük katliamlarda parmağı bulunduğunu düşünmektedir. Karısı Claire, kocasına olan inancını günden güne kaybedecektir.

Yönetmen: Carl Franklin
Başroller:   Ashley Judd, Morgan Freeman, Jesse B’franklin
Tür:             Dram, Gerilim

 

MAN ON FIRE (2004)

 

Alkol sorunu olan CIA ajanı John Creasy arkadaşı Rayburn ona dokuz yaşındaki Pita Ramos’u koruma görevini verinceye kadar hayata boş vermiştir. Pita, Samuel ve Lisa Ramos’un dokuz yaşındaki kızlarıdır ve her çocuk gibi sürekli sorular sorarak öğrenme yolunu tercih etmiştir. John ilk gümlerde çocuğun kendi hayatı ve geçmişiyle ilgili sorduğu sorulardan bunalır fakat zamanla küçük kız bir şekilde kalbine girmeyi başarır. Birbirlerine bağlandıkça ilişkileri güçlenir ve John artık yok olduğunu sandığı duygusallığı yeniden yaşamaya başlar. Creasy hayata tekrardan tutunmaya başlar fakat Pita kaçırılınca, küçük kızı kurtarmak için hiçbir şeyin onu durdurmasına izin vermez.

Yönetmen: Tony Scott
Başroller:   Denzel Washington, Christopher Walken, Dakota Fanning
Tür:             Dram, Aksiyon, Gerilim

 

 

 

Benzer İçerikler