Disney+ dizisi ‘American Born Chinese’in oyuncu kadrosu genişliyor

 Disney+ dizisi ‘American Born Chinese’in oyuncu kadrosu genişliyor

Variety’nin özel haberine göre; Poppy Liu, yakında çıkacak olan Disney+ dizisi American Born Chinese’de konuk oyuncu olarak yer alacak.

Gene Luen Yang’ın aynı adlı çizgi romanından uyarlanan dizi, lise sosyal hayatını göçmen ev hayatıyla dengeleyen bir genç olan Jin Wang’ı (Ben Wang) takip ediyor. Dizinin temalarının kimlik, kültür ve aile olacağı söyleniyor.

Kadroda ayrıca Michelle Yeoh, Yeo Yann Yann, Daniel Wu, Chin Han ve Ke Huy Quan da yer alıyor. Liu, büyülü güçlere sahip olarak tanımlanan Prenses Iron Fan olarak görünecek.

Bu, Liu’nun Emmy ödüllü HBO Max dizisi “Hacks” da Kiki rolüyle çıkış yaptığından beri en son yüksek profilli TV rolü. Ayrıca AMC antoloji dizisi “Tales of the Walking Dead”de ve Rachel Weisz’in başrolde oynadığı “Dead Ringers”ın Amazon’daki dizi uyarlamasında yer alacak. Liu ayrıca “Sunnyside”, “Better Call Saul”, “iCarly”, “Dollface” ve “New Amsterdam” gibi dizilerdeki rolleriyle tanınıyor.

“American Born Chinese”, aynı zamanda showrunner olarak da görev yapan Kelvin Yu tarafından yazılıyor. Melvin Mar, Jake Kasdan, Asher Goldstein, Erin O’Malley ve Yang da baş yapımcılar. Destin Daniel Cretton, yönetmen ve yönetici yapımcı olarak görev yapıyor. Dizi, daha önce Marvel filmi “Shang-Chi ve On Yüzük Efsanesi”nde birlikte çalışmış olan Cretton ve Yeoh’u yeniden bir araya getiriyor. Mar ve Kasdan daha önce ABC komedi dizisi “Fresh Off the Boat”ın baş yapımcılarıydı.

Benzer İçerikler