Benedict Cumberbatch, Yeni Bir TV Uyarlamasıyla Geliyor

   Benedict Cumberbatch, Yeni Bir TV Uyarlamasıyla Geliyor
  [highlight]Daha önce birkaç kez Benedict Cumberbatch’in altın çağını yaşadığını yazıp çizmiştik. Sherlock, Doctor Strange derken Britanyalı aktör bu kez Ian McEwan’ın The Child in Time/Zamanın İzlerinde romanının TV filmi uyarlamasıyla geliyor.[/highlight]

  Biri Benedict Cumberbatch’i durdursun! Şaka, şaka… Altın çağını yaşayan Britanyalı aktör, kariyerinin zirvesinde. Ne yapsa, nerede görünse olay oluyor. Sherlock‘un devam edip etmeyeceği tartışıladursun Cumberbatch’i yakında bir TV filminde göreceğiz. Britanyalı aktör, yine bir edebiyat uyarlamasında başrolde. Memleketlisi Ian McEwan’ın Türkçe’de Zamanın İzlerinde adıyla yayımlanan The Child in Time romanı, Cumberbatch’in prodüksiyon şirketi SunnyMarch ve Pinewood ortak yapımıyla 90 dakikalık TV uyarlaması olarak ekrana gelecek. BBC için çekilecek TV filminde Cumberbatch, üç yaşındaki kızlarını kaybettikten sonra yaşamı altüst olan başarılı çocuk kitapları yazarı Stephen Lewis’i canlandıracak.

  “Gurur duydum”

  Cumberbatch, senaryosunu Stephen Butchard’ın yazdığı TV filmi hakkında şunları söylüyor: “Romanı yıllar önce okumuştum. Hep benimle kaldı. Derin, hareketli ve çok güzel bir eser. Ancak Ian McEwan gibi biri, bir kaybediş öyküsünü bu denli dürüstçe kaleme alabilirdi. The Child in Time‘ın SunnyMarch’in yapımcılığını üstlendiği ilk drama olması da ayrıca gurur verici.”

  Sherlock, en popüler BBC karakteri

  Benedict Cumberbatch’in gurur duyacağı tek konu bu değil: Britanyalı aktörün hayat verdiği Sherlock Holmes, BBC’nin dünya çapındaki anketinde Britanya Yayın Kurumu’nun en beğenilen TV karakteri seçildi. Neredeyse oyların yüzde 30’unu alan Sherlock‘u, Doctor Who ve Idris Elba’nın Luther‘ı takip etti..

  Benzer İçerikler