Bir Yaz Gecesi Festivali Yarın ‘Pembe Panter’ ile Başlıyor

 Bir Yaz Gecesi Festivali Yarın ‘Pembe Panter’ ile Başlıyor

Bu yıl 6.sı gerçekleşecek Bir Yaz Gecesi Festivali yarın Beykoz Kundura‘da başlıyor. Bir Yaz Gecesi Festivali, 29 Temmuz-14 Ağustos 2022 tarihleri arasında cumadan pazara film ve müzik keyfi yaşatacak. Festivalin ilk haftasında, sinema tarihinin en ünlü serilerinden Pembe Panter‘in ilk iki filmi, restore edilmiş kopyalarıyla Türkiye’de ilk kez gösterilecek.

Peter Sellers’ın hayat verdiği sakar ve şaşkın Fransız polis müfettişi Jacques Clouseau’un maceralarını anlatan serinin ilk filmi The Pink Panther / Pembe Panter (1963), 29 Temmuz Cuma ve 31 Temmuz Pazar günleri perdede olacak. Pembe Panter elmasını çalmaya çalışan ünlü hırsız Phantom’u yakalamaya çalışan Clouseau’un maceralarını konu alan film, Henry Mancini imzalı müzikleri ile jeneriğinde ilk kez görünen Pembe Panter çizgi karakteriyle de unutulmaz.

Serinin 1964 yapımı ikinci filmi ve hayranlarınca en sevileni de olan A Shot in the Dark / Karanlıkta Bir Çığlık ise, 30 Temmuz Cumartesi akşamı gösterilecek. Bu kez Clouseau’yu Paris sosyetesinin önde gelen isimlerinden birinin öldürülmesi olayını araştırırken izleyeceğimiz film, açılış sekansı başta olmak üzere pek çok klasik sahne barındırıyor ve esprilerin ardı arkası kesilmeyen çılgın bir eğlence sunuyor.

Beykoz Kundura

Ulaşımın Beşiktaş rıhtımdan hareket edecek tekne servisi ve Beykoz İskelesi’nden kalkacak ring hizmeti ile ücretsiz sağlanacağı Bir Yaz Gecesi Festivali’nden detaylar ve sınırlı sayıda biletler beykozkundura.com’da.

Benzer İçerikler