Cursed Dizisinin İlk Fragmanı Yayınlandı

Netflix, 17 Temmuz’da gösterime girecek Cursed dizisinin ilk fragmanını yayınlandı

Netflix, 17 Temmuz’da gösterime girecek Cursed dizisinin ilk fragmanını yayınladı.

Tom Wheeler’ın çok satan romanından uyarlanan Cursed, Kral Arthur efsanesinin yeni bir uyarlaması. Dizinin hikayesi genç kadın kahraman Nimue, namıdiğer ‘Lady of the Lake’ tarafından anlatılıyor ve özel güçlere sahip Nimue’nin ‘Gölün Kraliçesi’ne dönüşümünü konu alıyor.

Nimue, annesinin ölümünün ardından Merlin’i bulup kadim bir kılıcı teslim etmek için kendine beklenmedik bir ortak buluyor. Çıktığı bu yolculukta, korkunç Kırmızı Paladinler ve Kral Uther karşısında bir direniş ve cesaret sembolü haline geliyor. Doğanın yok edilmesi, din terörü, anlamsız savaşlar ve imkansızı başarmaya çalışan cesur bir lider olmak gibi günümüz temalarını da içine alan Cursed aynı zamanda bir yetişkinliğe geçiş öyküsü.

Dizide Nimue karakterini, 13 Reasons Why ile yıldızı parlayan Katherine Langford canlandırıyor. Genç oyuncuya Devon Terrell, Gustaf Skarsgård, Daniel Sharman, Sebastian Armesto, Matt Stokoe, Lily Newmark, Shalom Brune-Franklin, Emily Coates, Billy Jenkins, Bella Dayne, Peter Mullan eşlik ediyor.

Birer saatlik 10 bölüm halinde yayınlanacak dizinin yapımcılığınıysa romanın yazarı Tom Wheeler ile illüstratörü Frank Miller yürütüyor.

Benzer İçerikler