DasDas’ın Mart Ayı Programı Açıklandı

 DasDas’ın Mart Ayı Programı Açıklandı

DasDas’ın Mart programı, sanatla geçecek bir ayın habercisi oluyor. ‘Romeo & Juliet’ Mart ayı boyunca seyirciyle buluşmaya devam ediyor. DasDas’ın ortak yapım kapsamındaki yeni prodüksiyonu ‘Bir İhtimal Daha Var’ perdelerini açmaya hazırlanırken ‘Bir Barda Bir Gece’ Dünya Kadınlar Günü’nde çarpıcı hikayesiyle sahnede olacak.  ‘Cimri’ bir kez daha DasDas Sahne’ye konuk olurken ‘Hollywood’ Film Müzikleri Konseri’ ile ‘Büyük Ev Ablukada Akustik’ konseri müzikseverlere keyifli dakikalar vadediyor.

‘Romeo & Juliet’ 2, 11 ve 22 Mart akşamları 20.30’da DasDas Sahne’de sergilenecek. Ayberk Aladar, Barış Gönenen, Başak Kıvılcım Ertanoğlu, Can Avcı, Ceren Boz, Deniz Can Aktaş, Erdem Akakçe, Ertuğrul Gümrükçüoğlu, Hülya Gülşen, Naz Çağla Irmak, Onur Tanyeri, Sinan Gülşen ve Ümit Erlim’in kadrosunda yer aldığı tiyatro tarihinin yapı taşlarından Shakespeare’in ünlü tragedyası, Mert Fırat ve Nagihan Gürkan’ın farklı yorumuyla sahneleniyor.

Baharın ilk günlerinde DasDas’ın ortak yapım kapsamındaki Ebru Nihan Celkan imzalı yepyeni tiyatro oyunu ‘Bir İhtimal Daha Var’ perdelerini açacak. Oyuncu kadrosunda Berfu Öngören, Talha Kaya ile Pelin Ermiş’in bir araya geldiği Barış Gönenen yönetmenliğindeki ‘Bir İhtimal Daha Var’ 3 Mart akşamı 21.00’de DasDas Atölye’de prömiyerini gerçekleştirecek. Aynı zamanda 18 Mart akşamı ve Anadolu Efes Mavi Sahne kapsamında 24 Mart akşamı 21.00’de DasDas Atölye’de tiyatroseverlerle buluşacak oyun, hayatın hızla değişen değerlerini, doğaya dönüş modasını, bilginin ve deneyimin değersizleşmesini farklı karakterlerin dünyasından onların da bakış açısını ciddiye alarak ele alıyor.

DasDas‘Büyük Ev Ablukada Akustik’ konseriyle Mart ayında müzikseverleri sevindirecek. İlgiyle takip edilen ve canlı performanslarıyla çok konuşulan grubun sevilen şarkılarının akustik versiyonları 4 Mart akşamı 21.00’de DasDas Sahne’de seyirciyle buluşacak.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Nurgül Yeşilçay ve Afra Saraçoğlu’nun rol aldığı Nagihan Gürkan yönetmenliğindeki ‘Bir Barda Bir Gece’ 20.30’da DasDas Sahne’de sergilenecek. Lulu Raczka imzalı oyun, kadınların her akşam başlayan elektrik kesintileri sırasında kayboldukları bir dünyada arkadaşını bulmak için bir bara giden üniformalı kız ile barın tek çalışanı bir kadının arasındaki gerilimin ve soru işaretlerinin hiç bitmediği bir geceyi merkezine alıyor. İzleyicileri günümüze hiç de uzak olmayan bu distopik dünyanın acı gerçekleriyle 8 Mart’ta yüzleştirecek olan ‘Bir Barda Bir Gece’ aynı zamanda 19 Mart günü iki seansla 17.00 ve 21.00’de DasDas Atölye’de izlenebilecek.

16 Mart akşamı 20.30’da DasDas Sahne, etkileyici bir konsere ev sahipliği yapacak. DasDas ziyaretçileri ‘Hollywood Film Müzikleri Konseri’ ile unutulmaz filmlerin dünyalarına kısa bir yolculuk yaparken sinema ve müzik dallarının birbirlerine hizmet edişinin çarpıcı örneklerine tanıklık edecek.

Mart ayında Semaver Kumpanya’nın ‘Cimri’si bir kez daha DasDas Sahne’ye konuk oluyor. Molière’in yıllara meydan okuyan eseri ‘Cimri’Tansu Biçer rejisiyle sahneleniyor. Serkan Keskin, Sezin Bozacı, Ahmet Kaynak, Mertcan Ertürk, Metin Alpargun, Cansu Saka, Onur Yalçınkaya, Ezgi Ulusoy Tamer, Onur Şenol, Selen Şenay, Uğur Senkeri ile Saniye Samra’nın sahneyi paylaştığı oyun, 21 Mart akşamı 20.30’da DasDas Sahne’de oynanacak.

Benzer İçerikler