DasDas, Mayıs ayını keyifli bir programla karşılıyor

 DasDas, Mayıs ayını keyifli  bir programla karşılıyor

DasDas Mayıs ayında ‘Bir İhtimal Daha Var’ ‘Ağaçtaki Kız’ ve ‘Bir Barda Bir Gece’ gibi prodüksiyonlarıyla seyircilere keyifli dakikalar sunmaya hazırlanıyor. DasDas’ın Mayıs ayı boyunca ev sahipliği yapacağı ‘Istırap Korosu’ ve ‘İki Kişilik Hırgür’ gibi oyunların yanı sıra Deniz Göktaş’ın komedi gösterisi de izleyicilerden tam not alacak.

DasDas, Mayıs ayını birbirinden keyifli etkinliklerle dolu bir programla karşılıyor. Geçtiğimiz Mart ayında ilk kez seyircisiyle buluşan ve yönetmen koltuğunda Barış Gönenen’in oturduğu ‘Bir İhtimal Daha Var’, 6 ve 13 Mayıs akşamları 21.00’de, Anadolu Efes Mavi Sahne kapsamında ise 25 Mayıs 21.00’de DasDas Atölye’de izleyici karşısına çıkacak. DasDas, Enka Sanat, BKM, İKSV ve Zorlu PSM’nin birlikte yürüttüğü ‘Ortak Yapım’ projesi kapsamında Ebru Nihan Celkan tarafından yazılan oyunun kadrosunda Berfu ÖngörenPelin Ermiş ve Talha Kaya gibi isimler bulunuyor. Oyun, günümüz dünyasında işsizlikle baş etmeye çalışan iki üniversite mezunu genç üzerinden hayattaki hızla değişen değerlere, bilginin ve deneyimin değersizleşmesine ışık tutuyor.

DasDas Atölye bu ay, kaleme aldığı oyunlarla adından sıkça söz ettiren Murat Mahmutyazıcıoğlu’nun yazıp yönettiği ‘Istırap Korosu’ oyununu ağırlıyor. Anadolu Efes Mavi Sahne kapsamında 11 Mayıs akşamı 21.00’de sahnelenecek olan oyun, Seda Türkmen ve Deniz Karaoğlu’nun çok konuşulan performanslarıyla izleyiciyle buluşurken ‘Istırap Korosu’nda çok sesli bir apartmanın hikayesi gözler önüne seriliyor.

Şebnem İşigüzel’in aynı isimli romanından sahneye uyarlanan ve yönetmenliğini İlksen Başarır’ın üstlendiği ‘Ağaçtaki Kız’14 ve 26 Mayıs akşamları 20.30’da DasDas Sahne’de izleyicilere keyifli dakikalar sunmaya hazırlanıyor. ‘Ağaçtaki Kız’da izleyenler; iki gencin aşka, dostluğa, hayallere ve hayal kırıklıklarına dair paylaşımlarına kulak verirken oyun tiyatroseverlere birçok duyguyu bir arada tattıracak.

DasDas’ın sevilen ve ilgiyle takip edilen prodüksiyonlarından ‘Bir Barda Bir Gece’, 14 ve 28 Mayıs akşamları önce 17.00’de ardından da 21.00’de DasDas Atölye’de oynanacak. Lulu Raczka’nın kaleminin ürünü olan oyunun yönetmen koltuğunda Nagihan Gürkan otururken, Nurgül Yeşilçay ile Afra Saraçoğlu sahneyi paylaşıyor. Oyun, kadınların her akşam başlayan elektrik kesintileri sırasında kayboldukları bir dünyada arkadaşını bulmak için bir bara giden üniformalı kız ile barın tek çalışanı bir kadının arasındaki gerilimin ve soru işaretlerinin hiç bitmediği geceye odaklanırken günümüze çok da uzak olmayan distopik bir dünyayı izleyenlere aktarıyor.

Gösterileriyle herkesi kırıp geçiren Deniz Göktaş28 Mayıs 20.30’da DasDas Sahne’de tekrarizleyici karşısına çıkıyor. Baharın son günlerini unutulmaz kılacak olan Göktaş, komedi şovuyla izleyenlere eğlence dolu dakikalar sunmaya hazırlanıyor.

DasDas Sahne, bu ay yine çok sevilen bir oyuna ev sahipliği yaparak seyirci karşısına çıkıyor. Işıl Kasapoğlu yönetmenliğindeki ‘İki Kişilik Hırgür’, 30 Mayıs 20.30’da sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Kadrosunda Ayşenil Şamlıoğlu ve Ünsal Coşar gibi iki usta oyuncuyu bir araya getiren oyun, 2. Dünya Savaşı’nın toplum üzerinde yarattığı umutsuzluğu ve olan bitene duyarsızlaşmış insanların içinde bulunduğu durumu absürt bir dille ele alıyor.

Benzer İçerikler