Tiyatroseverler Bu Hafta DasDas’ta Buluşuyor

 Tiyatroseverler Bu Hafta DasDas’ta Buluşuyor

Yeni haftada DasDas, ‘Düğün Şarkıcısı’ ve ‘Madea’ya Göre Ahlak’ oyunlarına ev sahipliği yapıyor. DasDas’ın sevilen prodüksiyonları seyircilerine keyifli akşamlar yaşatmaya hazırlanırken ‘Tuz Biber Stand Up’ gösterileri de izleyenleri komediyle buluşturmaya tam gaz devam ediyor. ‘Çocuk Günleri’ ile DasDas, minikleri unutmayarak onlara da etkinlik dolu bir hafta sunuyor.

DasDas haftanın açılışını oyuncu kadrosunda Binnur Kaya, Dolunay SoysertGüven Kıraç ve Levent Ülgen’in yer aldığı ‘Vahşet Tanrısı’ oyunu ile yapıyor. 4 ve 14 Nisan akşamları 20.30’da oynanacak oyun ile seyirciler, hayal ettikleri anne babalar olmaktan uzak ebeveynlerin komedisiyle keyifli dakikalar geçirecek.

Oyuncu kadrosunda Ahsen Eroğlu ve Tunahan Çilingir’i bir araya getiren ‘Ağaçtaki Kız’ oyunu bu hafta 5 Nisan akşamı 20.30’da seyircisiyle buluşacak. Şebnem İşigüzel’in aynı adlı romanından uyarlanan oyun ile izleyiciler; iki karakterin aşkına, hayal kırıklıklarına ve dostluğuna tanıklık ederken oyunun içinde kendi hayatlarına dair parçalar da bulacak.

DasDas Sahne, ve 15 Nisan akşamları 20.30’da Shakespeare’in ölümsüz eseri ‘Romeo ve Juliet’i seyirciyle buluşturuyor. Ayberk Aladar, Barış Gönenen, Başak Kıvılcım Ertanoğlu, Can Avcı, Ceren Boz, Deniz Can Aktaş, Erdem Akakçe, Ertuğrul Gümrükçüoğlu, Hülya Gülşen, Naz Çağla Irmak, Onur Tanyeri, Sinan Gülşen, Ümit Erlim’i bir araya getiren oyun, birbirlerine düşman iki ailenin çocukları arasındaki imkânsız aşkı anlatıyor.

DasDas Atölye, 6 Nisan akşamı 21.00’de Anadolu Efes Mavi Sahne kapsamında Toy İstanbul yapımı ‘Düğün Şarkıcısı’ oyunu için kapılarını açacak. Erdi Işık’ın kaleme aldığı tek kişilik oyunda Nergis Öztürk yer alırken oyun, BBG yarışmasında kazandığı popülerliği kaybeden bir caz şarkıcısının düğün şarkıcısı olma hikayesini anlatıyor.

‘TuzBiber Stand Up’ komedi kulübü üyeleri 6 ve 13 Nisan akşamları 21.30’da DasDas Mutfak’ta izleyici karşısına çıkacak. 6 Nisan’da Emrecan Odabaş, Caner Dağlı, Ali Congun, Salih Tıraş, Aksel Gürel izleyicilere keyifli dakikalar yaşatacakken Ali Fuat Ergüner, Sadık Ahmet Çolak, Mustafa Sağır, Akın Aslan ve Berk Karan ise 13 Nisan’da sahneye çıkacak.

Oyuncu kadrosunda Mert Fırat, Didem Balçın, Onur Dilber ve Özgün Aydın’ın bulunduğu ‘Joseph K.’ oyunu 7 Nisan akşamı 20.30’da tiyatroseverlerle buluşacak. Franz Kafka’nın eskimeyen Dava’sının Tom Basden tarafından modern zamana uyarlandığı oyunun süpervizörlüğü Serdar Biliş’e ait.

9-15 Nisan günleri arasında DasDas‘Çocuk Günleri’ne ev sahipliği yapacak. Çeşitli atölyelerin düzenleneceği ve birbirinden eğlenceli oyunların minik tiyatroseverlerle buluşacağı ‘Çocuk Günleri’ 1 hafta boyunca çocuklara keyifli dakikalar sunacak.

DasDas Sahne, 10 Nisan günü 17.00’de oyuncu kadrosunda Alper Baytekin, Didem Balçın, Ecmel İs, Erdem Akakçe, Hülya Gülşen, Iraz Yöntem, Name Önal ve Tuğrul Tülek’in bulunduğu ‘Ben Varım’ oyunuyla tiyatroseverleri bekliyor. Ümit Aydoğdu’nun yönetmenliğini üstlendiği oyunun yazarı Peter Lund; bizi aciz bırakan, önce yalnızlaştırıp sonra sağır edici uğultusuyla akılsız bir kalabalığın içine atan “mucize”yi ele alıyor. 

DasDas Sahne11 ve 12 Nisan akşamları 20.30’da izleyenleri ‘Zengin Mutfağı’ ile Cumhuriyet tarihinde görülmüş en büyük işçi hareketinin zengin bir ailenin mutfağına yansımasına tanıklık etmeye davet ediyor. Oyunda, Şener Şen sahneyi Gizem Ergün, Kutay Sandıkçı, Onay Kaya ve Uğur Arda Başkan ile paylaşıyor.

13 Nisan akşamı 20.30’da oyuncu kadrosunda Evren Bingöl, Gün Koper, Mert Fırat, Naz Çağla Irmak, Pervin Bağdat ve Tülin Özen’i bir araya getiren ‘Westend / Batının Sonu’ sahnelenecek. Oyun, Eduard ile Charlotte çiftinin eski dostlarıyla buluştukları ve daha önce konuşulmaya cesaret edilemeyen konuların açıldığı akşama odaklanıyor.

DasDas Atölye, 13 Nisan akşamı 20.30’da Anadolu Efes Mavi Sahne kapsamında kapılarını oyuncu kadrosunda Ceren Boz, Nihan Işık, Sabahattin Kurt ve Ümit Erlim’in buluştuğu ‘Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet’ oyunuyla açıyor. Murat Gülsoy’un aynı adlı romanından sahneye uyarlanan oyun, kendini bilmek ve bulmak arasındaki kayboluş hikayesini anlatıyo

14 Nisan akşamı saat 21.00’de DasDas Atölye, tiyatroseverleri ‘Bir İhtimal Daha Var’ demeye çağırıyor. Oyuncu kadrosunda Berfu Öngören, Pelin Ermiş ve Talha Kaya’nın yer aldığı Barış Gönenen yönetmenliğindeki oyun, ortak yapım kapsamında Ebru Nihan Celkan tarafından yazıldı. ‘Bir İhtimal Daha Var’, günümüz İstanbul’unda işsizlikle mücadele eden iki üniversite mezunu, Umut ve Ada’nın izleyenlere birçok duyguyu bir arada tattıracak hikayesini gözler önüne seriyor.

15 Nisan akşamı 21.00’de oyuncu kadrosunda Şenay Gürler ve Özgün Çoban’ın bulunduğu ‘Medea’ya Göre Ahlak’ DasDas Atölye’ye konuk oluyor. Medea miti üzerinden ‘kadın’ ve ‘ahlak’ konularını tartışmaya açan oyunu İsveç tiyatrosunun yükselen yıldızı İran asıllı yazar Athena Farrokhzad’ kaleme alırken oyunun yönetmenliğini ise Yeşim Özsoy üstleniyor.

Detaylı Program için: www.dasdas.com.tr

Bilet Satış: www.mobilet.com

4 NisanPazartesi20.30DasDas SahneVahşet Tanrısı
5 NisanSalı20.30DasDas SahneAğaçtaki Kız
6 NisanÇarşamba21.00DasDas AtölyeAnadolu Efes Mavi Sahne: Düğün Şarkıcısı
6 NisanÇarşamba20.30DasDas SahneRomeo & Juliet
6 NisanÇarşamba21.30DasDas MutfakTuzBiber Stand Up
7 NisanPerşembe20.30DasDas SahneJoseph K.
9-15 NisanCumartesi-CumaDasDas AtölyeDasDas Çocuk Günleri
10 NisanPazar17.00DasDas SahneBen Varım
11 NisanPazartesi20.30DasDas SahneZengin Mutfağı
12 NisanSalı20.30DasDas SahneZengin Mutfağı
13 NisanÇarşamba20.30DasDas SahneWestend / Batının Sonu
13 NisanÇarşamba21.00DasDas AtölyeAnadolu Efes Mavi Sahne: Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet
13 NisanÇarşamba21.30DasDas MutfakTuzBiber Stand Up
14 NisanPerşembe20.30DasDas SahneVahşet Tanrısı
14 NisanPerşembe21.00DasDas AtölyeBir İhtimal Daha Var
15 NisanCuma20.30DasDas SahneRomeo & Juliet
15 NisanCuma21.00DasDas AtölyeMedea’ya Göre Ahlak

 

Benzer İçerikler