Diego Luna ve Gael García Bernal, Hulu Mini Dizisi ‘La Maquina’da Başrolde

 Diego Luna ve Gael García Bernal, Hulu Mini Dizisi ‘La Maquina’da Başrolde

Diego Luna ve Gael García Bernal, Hulu’da Searchlight Television tarafından üretilen İspanyolca La Maquina mini dizisinde rol almak için bir araya geliyor.

İkili, Marco Ramirez tarafından yazılmış La Maquina dizisinde oynayacak. Dizi yaşını almaya başlayan bir boksör (Gael García) ve ona şampiyonluk için son bir şans sağlayan menajeri (Luna) hakkında. Ancak gece dövüşünde gizemli bir yeraltı kuvvetini yönlendirmeleri gerekiyor.

Luna ve García Bernal, La Corriente del Golfo bayrağı altında buluşacak. Ramirez, yazarlığa ek olarak başyapımcı ve showrunner olarak da görev yapacak. Gabriel Ripstein ise bütün bölümlerin yönetmeni. Dizinin yapımcıları; Gerardo Gatica, Leandro Halperin ve Adam Fishbach. Dizinin çekimleri, Searchlight TV stüdyosunda yapılacak. Searchlight yakın zamanda önemli yapımların yapımcılığında yer aldı. Bunlar arasında eleştirmenlerce beğenilen Hulu mini dizisi The Dropout ile Hulu komedi dizisi History of the World Part II var.

Hulu Originals ve ABC Entertainment başkanı Craig Erwich yeniden Searchlight Television’la iş yapmaktan memnun olduğunu belirtti. “Gael, Diego ve Marco birinci sınıf hikâye anlatıcıları. İzleyicilere kendi hikâyelerini anlatmayı ve karakterlerin bir araya geldiği son çekimi onlarla birlikte deneyimlemeyi dört gözle bekliyoruz.”

Dizi, Luna ve García Bernal’in ilk bir araya gelişi değil. İkili, eleştirmenlerce beğenilen Y Tu Mamá También filminde de bir arada rol almıştı. Film, oyuncuların rol aldığı en ünlü yapımlardan biri. O zamandan bu yana Rudo y Cursi ve Casa de Mi Padre de dâhil olmak üzere çok sayıda projede birlikte rol aldılar.

Y Tu Mama Tambien

Searchlight başkanları Matthew Greenfield ve David Greenbaum; “Gael ve Diego’yu La Máquina için tekrar ekranda birleştirmek gerçek bir onur,” dedi. “Arkadaşlıkları ve kimyalarını deneyimlemek bir zevk. Eşsiz sesi ve vizyonuyla bu dünyayı özgün bir şekilde keşfetmemizi sağlayan Marco ile çalışmaktan da mutluluk duyuyoruz.” Onların da belirttiği gibi daha önce kimyalarının tuttuğu birçok işte gözlenmiş olan ikilinin, son projesi beklentileri arttırıyor.

García Bernal daha önce birçok dikkat çeken yapımda yer aldı. Bunlar arasında; The Motorcycle Diaries (Motosiklet Günlükleri), Wasp Network, Old (Zamanda Tutsak), Amores Perros (Paramparça Aşklar ve Köpekler) ve Chicuarotes gibi filmler yer alıyor. Ayrıca Amazon orijinal dizisi Mozart in the Jungle’da ve HBO Max’in Station Eleven’ında da rol aldı. Disney+’da Marvel Cadılar Bayramı özel yapımında ve Amazon filmi Cassandro’da da yakın zamanda Bernal’ı göreceğiz.

Gael Garcia Diego Luna

Luna, en fazla, casus Cassian Andor’u oynadığı Yıldız Savaşları filmi Rogue One‘daki başrol rolüyle tanınıyor. Aynı zamanda Disney+’daki Andor adlı prequel dizisinde bu rolü yeniden üstlenmeye hazırlanıyor. Kısa süre önce animasyon DC filmi League of Super Pets’de seslendirme yaptı. Bunlar dışında yer aldığı dikkat çeken filmler arasında; The Book of Life, If Beale Street Could Talk ve Wander Darkly yer alıyor.

Ramirez, özellikle Daredevil, The Defenders, Orange Is the New Black işleriyle biliniyor. Aynı zamanda The Royale adlı oyunuyla da tanınan bir yazar ve yapımcı. Şu sıralar Paramount Pictures’ın Transformers projesi üzerinde çalışıyor.

Ripstein, Amazon dizisi An Unknown Enemy‘nin yazarı, başyapımcısı ve yönetmeni olarak yer aldı. Aynı zamanda ilk filmi 600 Miles’ı yönetmesiyle de tanınıyor.

Benzer İçerikler