Cuarón’un Apple dizisi “Disclaimer”in kadrosu genişliyor

 Cuarón’un Apple dizisi “Disclaimer”in kadrosu genişliyor

Variety’nin özel haberine göre; Lesley Manville, Alfonso Cuarón’un yakında çıkacak olan Apple dizisi “Disclaimer”da yer alacak.

Manville, daha önce duyurulan dizinin başrol oyuncuları Cate Blanchett ve Kevin Kline’ın yanı sıra oyuncular Sacha Baron Cohen, Kodi Smit-McPhee, Hoyeon ve Louis Partridge’e katılıyor.

Renee Knight’ın aynı adlı romanından uyarlanan dizide Blanchett, çalışmaları saygı duyulan kurumların gizli ihlallerini ortaya çıkarmak üzerine inşa edilmiş, başarılı ve saygın bir tv belgesel-gazetecisi olan Catherine Ravenscroft’u canlandıracak. Bir dul (Kline) tarafından yazılmış ilgi çekici bir roman başucundaki masasında göründüğünde, uzun zamandır geçmişte gömülü olduğunu umduğu bir hikayenin kilit karakteri olduğunu fark edince dehşete düşer.

Manville, küçük oğlunun zamansız ölümüyle harap olmuş bir kadın olan Nancy’yi oynayacak. Hayatı kederiyle tanımlanmış ve kocasıyla (Kline) sakin bir hayat yaşıyor.

Manville, Paul Thomas Anderson filmi “Phantom Thread”deki yardımcı oyuncu rolüyle 2018’de Akademi Ödülü adaylığı aldı. Ayrıca son olarak komedi dizisi “Mum”daki rolüyle beş BAFTA Ödülü adayı oldu. Diğer çalışmaları arasında “River” ve “Another Year” filmi yer alıyor. Diğer projeleri arasında ise Starz’daki “Dangerous Liaisons”ın Starz dizisi uyarlamasında ve “The Crown”un son iki sezonunda görüleceği biliniyor.

Cuarón, şu anda Apple ile genel bir anlaşma kapsamında olan Esperanto Filmoj aracılığıyla “Disclaimer”da yazar, yönetmen ve baş yapımcı olarak görev yapıyor. Emmanuel Lubezki ve Bruno Delbonnel projede görüntü yönetmenliği yapacak. Esperanto Filmoj’dan Gabriela Rodriguez, Anonymous Content’ten David Levine, Dawn Olmstead ve Steve Golin ile birlikte dizinin yapımcılığını üstleniyor. Blanchett baş yapımcı, Knight ise yardımcı yapımcı olarak görev yapıyor.

Benzer İçerikler