Erdem Tepegöz, Moskova Film Festivali’nde Ödül Aldı

  İlk filmi Zerre (2012) ile Moskova Film Festivali’nden iki ödülle dönen Erdem Tepegöz, yeni filmi Gölgeler İçinde‘yle de 42. Uluslararası Moskova Film Festivali‘nden ödülle döndü.

  Gölgeler İçinde, dünya prömiyerini yaptığı 42. Uluslararası Moskova Film Festivali’nde festivalin en önemli ikinci ödülü olan Jüri Özel Ödülü‘ne layık görüldü. Gölgeler İçinde, Kim Ki-Duk, Valeriy Todorovskiy, Andrey Zaitsev gibi usta yönetmenlerin filmleriyle birlikte ana yarışma bölümünde yarıştı.

  38 yaşındaki yönetmen Erdem Tepegöz, ödülünü geçen ay çalıştığı işletmede iş kazası nedeniyle hayatını kaybeden dayısı Uğur Örtün’e ithaf etti.

  Gölgeler İçinde, genç yönetmenin üçüncü uzun metraj filmi.

  Film, Rusya’da sinema yazarları listesinde de 5 üzerinden 4,1’lik bir puan aldı ve olumlu yorumlarla karşılandı.

  Gölgeler İçinde filmi Türkiye prömiyerini ise Moskova’dan bir gün sonra 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde gerçekleştirdi. Filmin yarıştığı Ulusal Yarışma bölümünün ödülleri 10 Ekim Cumartesi akşamı sahiplerini bulacak.

  Yapımcılığını Contact Film Works’un, ortak yapımcılığını ise TRT’nin üstlendiği bilimkurgu türündeki film distopik bir dünyada geçiyor. Filmin başrolünü Homeland, Prison Break, Aladdin gibi uluslararası projelerde rol alan Numan Acar üstleniyor. Numan Acar’a filmde Vedat Erincin, Ahmet Melih Yılmaz, Emrullah Çakay, Muharrem Bayrak, Selin Kavak gibi deneyimli ve genç oyuncular eşlik ediyor.

  Gölgeler İçinde‘nin senaryosunda da Erdem Tepegöz’ün imzası bulunuyor.

  Benzer İçerikler