Fear City Dizisinin Fragmanı Yayınlandı

  Netflix’in üç bölümlük yeni belgesel dizisi Fear City: New York vs The Mafia, 22 Temmuz’da yayınlanacak

  Netflix‘in üç bölümlük yeni belgesel dizisi Fear City: New York vs. The Mafia (Korku Şehri: New York Mafyaya Karşı), 22 Temmuz’da yayınlanacak. Netflix, yayınlanmasına bir hafta kala diziden yeni bir fragmanı izleyicilerle paylaştı.

  Fear City: New York vs. The Mafia, 1970’li yıllarda New York‘a hakim olan beş büyük mafya ailesine karşı açılan soruşturma ve davanın hikayesini konu ediniyor. Yapım, FBI’ın New York şehri üzerinde güç sahibi olan Bonanno, Colombo, Gambino, Genovese ve Luccese ailelerini nasıl birer birer devirdiğini anlatıyor.

  Fear City

  Belgesel birçok FBI ve güvenlik güçleri yetkilisinin yanı sıra eskiden bu mafya aileleriyle ilişkisi bulunan kişilerin de röportajlarına yer veriliyor. Ayrıca daha önce yayınlanmamış görüntüler ve arşiv belgeleri de belgeselde gösteriliyor.

  Fear City’nin yaratıcı yapımcılığını Dimitri Doganis, Adam Hawkins, Jon Liebman ve American Animals‘ın yönetmeni Bart Layton üstleniyor. Belgeselin ardındaki yapım şirketi ise 2019 yılında Netflix için Don’t F**k With Cats: Hunting an Internet Killer belgeselini hazırlayan RAW Television şirketi.

  Benzer İçerikler