“Dune” Efsanesinin Tekrar Dizi ve Film Olması An Meselesi

   “Dune” Efsanesinin Tekrar Dizi ve Film Olması An Meselesi

  Frank Herbert’in 1965’te yayımlanan ve dünyanın en çok satan bilimkurgu romanları arasında yer alan eseri “Dune” efsanesi geri dönmeye hazırlanıyor. 

  Legendary Entertainment firmasının, Dune’un film ve televizyon yayın haklarını satın almasıyla birlikte henüz resmi bilgiler söz konusu olmamakla birlikte efsane romanın yeniden TV’ye ve beyaz perdeye gelme ihtimali konuşulmaya başlandı.

  Dune, bilinmeyen bir gelecek zamanda, Arrakis isimli çöl gezegeninde hakimiyet kurmak isteyen farklı karakterlerin arasında geçen mücadeleyi ve ilişkileri konu alıyor.

  dune-1984-1080p-bluray-dts-x264-149

  [button url=”https://episodedergi.com/2016/11/17/stranger-thingsin-ikinci-sezonunda-neler-olacak/” size=”normal”]Stranger Things’in 2.Sezonu Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey[/button]

  İlk kez 1984 yılında, usta yönetmen David Lync tarafından aynı isimle sinemaya uyarlanan Dune, zamanında pek de olumlu eleştiriler almasa da birçok izleyici tarafından yıllar içerisinde “kült” statüsünde görülmeye başlanmıştı. Herbert’in roman serisi daha sonra 2013 yılında Alejandro Jodorowsky tarafından “Jodorowsky’s Dune” adında bir belgesele ve Syfy’da yayınlanan ve John Harrison imzası taşıyan 2000 tarihli bir mini diziye ilham olmuştu.

  Legendary gibi önemli bir yapım şirketinin bu hakları satın almakla ilgili planlarının yakın zamanda açıklanması temenni ediliyor.

  Kaynak: DenOfGeek

  Benzer İçerikler