Game of Thrones Oyuncusu: 8. Sezon Önümüzdeki Yaza Kadar Çekilecek

   Game of Thrones Oyuncusu: 8. Sezon Önümüzdeki Yaza Kadar Çekilecek

  GOT’un 2019 yazına kadar dönemeyeceğine dair çok fazla kanıt var ve bunu yaptığında uzun süre dillerden düşmeyecek. 

  8.sezon Game of Thrones’un şimdiye kadarki en az bölümüne sahip olsa da, yapım daha önce de olduğu gibi çekimler için çok fazla zaman harcayabilir, ki bu da gelecek yılı tamamen atlayarak 2019’da döneceğine dair kanıtları arttırıyor.

  Ser Davos Seaworth’u canlandıran Liam Cunningham bir kanala verdiği demeçte ”(Bölümler)kesinlikle daha büyük olacak ve duyduğum kadarıyla daha uzun” dedi. ”Yaza kadar diziyi çekeceğiz. Bu konu hakkında düşündüğümüzde, geçen sezon 10 bölüm yapmak için altı ayımız vardı. Oysa şu an 6 bölüm için olduğundan fazla şey yapıyoruz. Bu da gösteriyor ki bölümler daha fazla bir süre alacak.”

  GOT genellikle 6 ay boyunca çekilir, Aralık ayında montaja alınır(yaz mevsiminde ilk kez ağustos ayından şubat ayına atılan son 7.sezonu). Son sezon bu ay çekime başlar. Eğer yapım ”yaza kadar” devam ederse bu da Cunningham’ın belirttiği gibi en az 6 aydır(ve bazı söylentiler yapımın süresini daha da uzatmakta)

  Yapım süresi konusunda David Benioff ve Dan Weiss EW’ye verdikleri bir konuşmada bir buçuk yıl son sezonda kalmayı planladıklarını belirtmişti. EW ilk olarak 2019’da dönmeyeceğini bildirmiş, ancak çekim, sonrasında montaj konuları göz önüne alındığında 2019 ihtimali gittikçe artıyor.

  Diğer yandan Iain Glen(Ser Jorah Mormont) yapımın uzun sürmesi konusunda daha farklı bir sebep söylüyor. Son sezonun normal bir TV dizisi gibi sadece tek seferde farklı bir kısmı çekilecek. GOT geçmişte en az iki ülkede eş zamanlı olarak aynı anda iki,üç hatta dört çekim yapmıştı. ” Bence son sezonun uzun sürmesinin nedeni tek bir konuyu kullanıyor olmaları. Çünkü hepimiz aynı sahneyi kullanıyoruz. Hepimiz aynı bölgede oturmaya başladık, hepimiz aynı hikayelerde olmaya başladık ve artık iki çekim alanı olmayacak” diyor Glen.

  8.sezon GOT’un eski Emmy ödüllü kazananı Miguel Sapochnik ve David Nutter’la birlikte yapım sorumluları David Benioff ve Dan Weiss’ın yönettiği üç ekip tarafından çekilecek.

  Benzer İçerikler