‘Gentleman Jack’in ikinci sezonundan ilk fragman yayınlandı

 ‘Gentleman Jack’in ikinci sezonundan ilk fragman yayınlandı

Sally Wainwright’ın RTS ödüllü ve BAFTA adayı “Gentleman Jack” dizisi ikinci sezonuyla 10 Nisan’da BBC One ve iPlayer’da yayınlanmak üzere geri dönecek. BBC ikinci sezon için, Suranne Jones, Sophie Rundle ve Lydia Leonard’ın yer aldığı bir fragman ve karakter görselleri yayınladı.

Sekiz bölümlük dizi BBC için HBO ile ortak yapım olan bir Lookout Point yapımı olacak.

Yeni sezon 1834 yılında Yorkshire’da geçecek. Tüm gözler Shibden Hall’da karı-koca olarak evlerini kurduklarında, mülklerini birleştirmeye ve güçlü bir çift olmaya kararlı olan Anne Lister ve Ann Walker’ın üzerindedir. Anne Lister’in girişimci ruhu, alışılmadık aşk hayatı kadar yerel halkı da korkutur ve Halifax devrimin eşiğindeyken, düşük profilli olmayı reddetmesi onu kışkırtıcı ve tehlikeli hale getirir.

İlk sezonda olduğu gibi, ikincisi de Anne Lister’in gerçek günlüklerini kaynak olarak kullanacak.

Jodhi May, Katherine Kelly, Derek Riddell, Stephanie Cole, Peter Davison, Amelia Bullmore, Vincent Franklin, Shaun Dooley, Rosie Cavaliero, Joe Armstrong, Anthony Flanagan ile birlikte Gemma Whelan, Gemma Jones ve Timothy West de ikinci sezon için geri dönüyor.

Yakın zamanda “After Love”daki rolüyle BAFTA’yı kazanan Joanna Scanlan, Anne Lister’ın çılgın eski sevgilisi Isabella ‘Tib’ Norcliffe’i canlandıracak.

“Gentleman Jack” 2. sezon Sally Wainwright tarafından yazıldı. Yönetici yapımcılar Wainwright ve Suranne Jones, Lookout Point için Faith Penhale ve Will Johnston ve BBC için Ben Irving. Yeni sezonun yönetmenliğini Edward Hall, Amanda Brotchie ve Fergus O’Brien üstleniyor.

Fragman:

Benzer İçerikler