Joker’in devam filminin bir müzikal olacağı ve filmde Lady Gaga’nın Harley Quinn’i canlandıracağı söyleniyor

 Joker’in devam filminin bir müzikal olacağı ve filmde Lady Gaga’nın Harley Quinn’i canlandıracağı söyleniyor

Lady Gaga, yönetmen Todd Phillips’in DC evrenine dayanan Oscar ödüllü, 2019 yapımı, 1 milyar dolarlık Warner Bros. hiti Joker’in devam filminde Joaquin Phoenix’le birlikte rol almak için erken görüşmelerde bulunuyor.

Phillips bir süredir Joker’in yazarlarından Scott Silver ile birlikte senaryoyu yazıyor ve sonunda stüdyoya hikayesini sundu. Geçen hafta, Phillips sosyal medyada yeni projenin başlığını açıkladı – Joker: Folie à deux – genellikle aynı ailenin üyeleri olan iki veya daha fazla kişiyi etkileyen özdeş veya benzer bir zihinsel bozukluk için tıbbi bir terime atıfta bulundu. Aynı sosyal medya gönderisi Phoenix’in senaryoyu okuduğunu gösterse de, oyuncunun katılımı henüz tam olarak kesin değil – kaynaklar The Hollywood Reporter’a oyuncuyla henüz bir anlaşma yapılmadığını söylüyor.

Lady Gaga’nın canlandıracağı karakterle ilgili ayrıntılar gizli tutuluyor, ancak Joker, Arkham Asylum akıl hastanesindeki psikiyatristi Harley Quinn’e aşık olan ve suç ortaklığı yapan Harley Quinn ile ilişkisiyle tanınıyor.

Bir anlaşma yapılırsa, Gaga Quinn’i oynayacak gibi görünüyor. Bununla birlikte, bu yeni Quinn, en son 2021’deki The Suicide Squad’da ve diğer birkaç filmde yer alan Margot Robbie’nin Harley Quinn’inden farklı bir DC evreninde var.

Kaynaklar, devam filminin bir müzikal olacağını söylüyor

Karanlık ve karamsar bir karakter hikayesi olan proje, 1970’lerin sonlarında çürüyen bir şehirde geçen bir Taksi Şoförü ile Komedi Kralının buluştuğu deliliğe inişti. Ticari beklentiler nominal kabul edildi ve sadece 60 milyon dolar olarak bütçelendi.

Ekim 2019’da gösterime girdiğinde, Joker sonbahar film festivallerinden gelen bir övgü dalgasına tutuldu ve bu da filmin rekor kıran bir açılış hasılatı yapmasına neden oldu. Tüm zamanların en yüksek hasılat yapan 4. sıradaki R dereceli filmi konumuna gelen film, daha sonra en iyi film dahil 11 Oscar adaylığı kazandı ve en iyi erkek oyuncu (Phoenix için) ve en iyi müzik (Hildur Gudnadottir için) ödülü kazandı.

Phillips daha önce Joker’in yapımcısı Bradley Cooper ve Gaga’nın rol aldığı 2018 yılında vizyona giren A Star Is Born’un yapımcılığını yapmıştı.

Benzer İçerikler