‘Moon Knight’: Oscar Isaac, Marvel’in En Yeni Süper Kahramanını Canlandıracak

 ‘Moon Knight’: Oscar Isaac, Marvel’in En Yeni Süper Kahramanını Canlandıracak

Marvel Studios, Disney Plus dizisi “Moon Knight”ın ilk fragmanını Pazartesi gecesi yayınladı ve Marvel Sinematik Evreni için 2022 listesini resmen başlattı.

30 Mart’ta vizyona girecek olan “Moon Knight”ta Oscar Isaac, tamamen farklı bireyler olarak ortaya çıkan derin bir dissosiyatif kimlik bozukluğu vakası olan eski bir asker olan Marc Spector’u canlandırıyor.

Kid Cudi’nin “Day ’n’ Night” şarkısının eşlik ettiği fragmanında Marc, normal hayatı ile rüyaları arasındaki farkı anlayamıyor. Bir Rubik küpüyle oynuyor, uyuyamıyor, sadece ayağını yatağına zincirli bir şekilde panik içinde yataktan atlıyor – görünüşe göre önceki gece kendini tutanın kendisi olduğunu unutmuş gibi. Eski Mısır’daki bir müzeyi ziyaret ettikten sonra, Khonshu’nun bir vizyonunu görür ve daha sonra, Marc’ı kendi içindeki karanlığı kucaklamaya teşvik eden bir kült lider olan Ethan Hawke tarafından canlandırılan kötü adamla tanışır. Fragman, Marc’ın Ay Şövalyesi kostümüne bürünmesi ve banyo zemininde birini vahşice dövdüğü bir çekimle sona eriyor.

Marvel Studios’un, şirketin 2019 öncesi uzun metrajlı filmlerindeki mevcut karakterlere dayanan önceki tüm Disney Plus serilerinin aksine, “Ay Şövalyesi”, tamamen yeni bir hikaye ile yepyeni bir yol çiziyor. 1975’te Marvel çizgi romanları olarak çıkan Moon Knight, başlangıçta ayın evrelerine dayanan süper güçlere sahipti, ancak daha yakın tarihli yinelemeler, sofistike aygıtların yardımıyla yeteneklerini arttırdı. Bu da, çizgi roman hayranlarını karakteri DC Comics süper kahramanı Batman ile karşılaştırmaya yönlendirdi.

“Moon Knight”ın başrollerinde Hawke ve May Calamawy var. Jeremy Slater (“The Umbrella Academy”), Mohamed Diab (“Eshtebak (Clash)”) ve Justin Benson ve Aaron Moorhead’in (“Synchronic”) ekibiyle birlikte yaratıcı ve baş yazar olarak görev yapıyor.

Dizi, Marvel Studios’un uzun metrajlı filmlerinin yanı sıra Disney Plus için TV dizileri sunan ikinci yılını başlatıyor.

Benzer İçerikler