Neşenizi Yerine Getirecek 5 Mizah Çizgi Romanı

 Neşenizi Yerine Getirecek 5 Mizah Çizgi Romanı

Fantastik Cadde ekibinden Yakup Can Yargıç‘ın bu çizgi roman listesini, Episode’un 20. sayısında yayımlanmıştır.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını nedeniyle ekstra zor günler geçiren sizlerin neşesini yerine getirecek 5 mizah çizgi romanı derledik. Sosyal mesafe kurallarına uymayı ihmal etmeyin, iyi okumalar!

Second Coming

DC Comics’in gelen tepkiler sonrası haklarını Ahoy Comics’e devrettiği Second Coming, İsa Mesih ile süper kahraman Sun-Man’in ev arkadaşlığını ve absürt maceralarını anlatıyor. Sert mizahının altında nokta atışı eleştiriler de barındıran çizgi romanı Mark Russell kaleme alıyor, Richard Pace çiziyor.

Get Naked

Yazar Steven T. Seagle ile 19 yetenekli sanatçının kaleme aldığı Get Naked, dünya üzerindeki farklı toplumların çıplaklığa ve insan formuna bakış açısını, tabuları, şekillenen insan ilişkilerini 19 kısa hikâyede irdeliyor. Her hikâyede farklı bir ton ile okuru karşılayan çizgi roman, bir an bile ince mizahını anlatımından ayırmıyor.

Batman & Elmer Fudd

Eisner ödüllü yazar Tom King, Gotham’ın karanlık sokaklarında ikonik Elmer Fudd ile Batman’i bu duygusal, noir hikâyede bir araya getiriyor. Looney Tunes karakterlerini özgün bir damardan, kara mizah ve aksiyon sosuyla okurun karşısına çıkaran eserin çizimlerini usta sanatçı Lee Weeks yapıyor.

Hark! A Vagrant

Okurunu zamanda hızlı bir yolculuğa çıkaran sanatçı Kate Beaton, tarihte yer etmiş liderlerin, yazarların, figürlerin karşısına oturuyor ve onları bu kadar önemli yapan, kimliklerini oluşturan fikirlere, dokunulmaz karizmalarına dil uzatmaktan çekinmiyor. Bazen yüceltiyor, bazen eleştiriyor, bazense rezil ediyor, bozuyor, düzeltiyor, siliyor. Bunları yaparken de zekâsını kaleme aldığı her baloncukta keskin bir şekilde hissettiriyor.

MAD Magazine

DC Comics’in 1950’lerin aynı isimli antoloji mizah dergisine saygı duruşu niteliğinde yayımladığı çizgi roman, günümüzün sosyoekonomik yapısından tutun, tüketimin odak noktası olan popüler kültürü ve elbette Amerikan siyasetini eleştirel bir dille mizah konusu yapıyor.

Benzer İçerikler