Omar Sy ‘The Killer’ Reboot’unda Başrolde

 Omar Sy ‘The Killer’ Reboot’unda Başrolde

Yönetmen John Woo ve Universal ortaklığında gerçekleştirilecek olan The Killer (Türkçeye “Acımasız Katil” olarak çevrilmiş) reboot’unda Omar Sy’ın başrol oynayacağı kesinleşti. Woo, suç-aksiyon-gerilim türlerindeki filmin orijinal versiyonunu, 1989’da yönetmişti.

The Killer 1989

Omar Sy’ı Jurassic World Dominion ve The Intouchables’ın yıldızı olarak hatırlarsınız. Film, ‘Jeffrey’ adında üst düzey bir mafyanın hikâyesini anlatıyor. Jeffrey, bir çatışmanın ortasında kalan gece kulübü şarkıcısını yanlışlıkla kör ettikten sonra emekli olmaya karar verir. Jeffrey, çok sevdiği işini bırakmadan önce, kör olan şarkıcının göz ameliyatını ödemek için son bir iş alır ancak ihanete uğrar. İşleri yoluna koymak içinse sabıkalı bir polis memuruyla birlikte çalışır.

Woo, Face/Off, Red Cliff ve A Better Tomorrow gibi filmlerin senaristi ve yönetmeni. Unutmadan, A Better Tomorrow’un da reboot’unun çekileceğini belirtelim. Woo’nun birçok başka ünlü filmin senaryosunda da katkısı var.

Universal Pictures yapım geliştirme kıdemli başkan yardımcısı Sara Scott ve yaratıcı geliştirme yöneticisi Jacqueline Garell, stüdyo adına projeyi denetleyecek.

The Killer, 2023’te Peacock’da prömiyer yapacak.

Sy, 2011’de vizyona giren Fransız filmi The Intouchables’daki ödüllü performansıyla iyi bir fırsat yakalamıştı. O zamandan beri Jurassic World, X-Men: Days of Future Past ve Transformers: The Last Knight gibi yapımlarda yer aldı. Şu anda Netflix’in Lupin dizisinde başrol oynuyor. Bunun yanı sıra yakın zaman önce aynı zamanda yapımcılığını üstlendiği, Korokoro yapımı Father & Soldier filminde başrol olarak yer aldı. Film, bu yılın başında Cannes Film Festivali’nde prömiyer yaptı.

Benzer İçerikler