Almodóvar’ın son filmi “Paralel Anneler” İKSV Galaları’nda

 Almodóvar’ın son filmi “Paralel Anneler” İKSV Galaları’nda

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından gerçekleştirilen İKSV Galaları’nda Pedro Almodóvar’ın yönettiği Paralel Anneler, vizyona girmeden önce, 22 Şubat Salı 21.30’da City’s Nişantaşı-Cinewam’da gösterilecek. Biletler, Lale Kart üyeleri için 15 Şubat Salı günü başlayacak indirimli ön satışların ardından, 17 Şubat Perşembe günü genel satışa açılacak. 

2019 yılında Acı ve Zafer ile Cannes’da ödüllendirilen, İnsan Sesi ile kısa metrajda da yetkinliğini gösteren Almodóvar‘ın son filmi ilk gösterimini 2021 Venedik Film Festivali’nin açılışında yaptı. Yönetmenin “anneliğin Don Kişot’u” dediği Paralel Anneler, doğum için hastaneye giden iki hamile kadını izliyor: Orta yaşlı, pişmanlık duymayan Janis ile korkularını aşamayan, pişmanlık dolu gencecik Ana. Hastanede tanışan iki kadın doğumu beklerken koridorda birbirleriyle çok şey paylaşır. Bu zaman diliminde paylaştıkları birkaç kelime, şans eseri gelişen ve karmaşıklaşan hayatlarını kesin bir şekilde değiştirecek, ikisi arasında çok yakın bir bağ oluşturacaktır.

Başroldeki Penélope Cruz‘a muhteşem performansıyla prömiyerini yaptığı Venedik Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü getiren Paralel AnnelerAlmodóvar‘a özgü sürprizler, acı veren seçimler, tutku dolu karakterleriyle unutulmayacak bir melodram.

Paralel Anneler biletleri, 15 Şubat Salı 10.30’da başlayacak Lale Kart üyeleri için indirimli ön satışların ardından, 17 Şubat Perşembe 10.30’da genel satışa açılacakBiletler passo.com.tr/tr üzerinden, Passo perakende satış noktalarından ve İKSV gişesindenalınabilir.

Benzer İçerikler